Fotoradar też na wakacjach

04.07.2014   Autor: Redakcja
---

Straż Miejska w Pile postanowiła na czas wakacji wysłać fotoradar ustawiany przez nich na co dzień na wakacje. Fotoradar ustawiany był przez strażników miejskich w pobliżach szkół aby dbać o bezpieczeństwo przebywających w szkołach uczniów. Dlatego też w związku z tym iż dzieci w szkołach przez wakacje nie będzie podjęto decyzję o zawieszeniu fotoradaru na czas wakacji.

- Zadaniem fotoradaru jest ochrona dzieci które uczęszczają do szkoły, można powiedzieć że jeżeli w szkole są dzieci jest też fotoradar w pobliżu, a w święta, ferie czy wakacje jest on nieużywany. Nasze działania mają charakter prewencyjny, nie nastawiamy się na zyski, my tylko dbamy o bezpieczeństwo – mówi Wojciech Nosek Komendant Straży Miejskiej w Pile

Nie oznacza to jednak wolnej amerykanki dla kierowców gdyż każdego dnia nad bezpieczeństwem czuwa policja która dba o bezpieczeństwo na drogach a radary które posiadają nie wybierają się na wakacje. Na czas swojego „urlopu” fotoradar trafi do magazynu gdzie będzie czekał aż do września kiedy razem z uczniami wróci do pracy.

Przeczytaj więcej o: fotoradar,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group