Dworzec PKP do remontu. Przetarg już ogłoszony

25.03.2014   Autor: Redakcja
---

Polskie Koleje Państwowe ogłosiły przetarg na kompleksowy remont głównego dworca kolejowego w Pile.  Rozstrzygnięcie 4 kwietnia.

Inwestycja miała ruszyć co prawda już w ubiegłym roku, jednak procedury opóźniła decyzja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które nie zgodziło się na wyburzenie hali biletowej dworca – takie były pierwotne plany PKP.

Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał 70 tygodni, od czasu podpisania umowy z PKP. Efektu można się więc spodziewać jesienią przyszłego roku.

- Dla nas jest to wskaźnik tego, jak ważna jest współpraca z parlamentarzystami. Bo to właśnie dzięki temu remont może być realizowany – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły. - My jako miasto też na każdym kroku wykazywaliśmy determinację. Przede wszystkim przez udział w dalszym użytkowaniu tego obiektu, już po remoncie. Chodzi m.in. o zadeklarowane przeniesienie straży miejskiej do budynku dworca, czy wykorzystanie przestrzeni dla organizacji pozarządowych. To był bez wątpienia argument, który również przesądził o remoncie – dodaje.

Przeczytaj więcej o: dworzec pkp pila, remont dworca pkp piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group