Studenci połączą teorię z praktyką

18.02.2014   Autor: Redakcja
---

W czwartek pilska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa podpisze prestiżową umowę z firmą Quad Graphics. Dzięki niej część studentów będzie mogła rozpocząć studia dualne.

Pojęcie studiów dualnych nie jest skomplikowane i coraz częściej pojawia się w kontekście szkolnictwa wyższego w naszym kraju. Jak łatwo się domyślić chodzi o połączenie dwóch elementów - teorii nabywanej w murach uczelni oraz praktyki, którą można nabyć tylko i wyłącznie wykonując daną pracę.

Z tego też powodu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile zdecydowała się na podpisanie umowy z Quad Graphics. Do złożenia podpisów pod porozumieniem dojdzie w najbliższy czwartek. W imieniu uczelni wystąpi rektor, a firmę będzie reprezentować dwóch amerykańskich przedstawicieli.

Grupą osób, która najbardziej skorzysta na porozumieniu będą studenci kierunków inżynierskich. Dzięki połączeniu nauki z pracą będą oni mogli już na starcie swojej kariery zawodowej wypracować przewagę nad innymi kandydatami na wybrane przez siebie stanowiska. Podobny schemat jest zresztą stosowany również przez Politechnikę Poznańską, której studenci mogą zdobywać doświadczenie w Volkswagenie czy Phoenix Contact Wielkopolska.

Przeczytaj więcej o: pwsz, studia, umowa, quad graphics,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group