Przygotowania na ostatniej prostej

15.02.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Judocy UKS „3“ Piła przygotowują się do nowego sezonu. Podopieczni Józefa i Tomasza Jopków budowali kondycję podczas obozu dochodzeniowego w Pile. W treningach uczestniczyli dwukrotny, brązowy medalista Mistrzostw Europy – Czesław Kur oraz medalista olimpijski Marian Tałaj.

Ponad tydzień trwało zgrupowanie judo, w którym wzięli udział podopieczni Jopków. Treningi miały na celu przygotowanie zawodników do zbliżających się zawodów. Na macie pilskiego klubu zaprezentowała się wracająca po ciężkiej kontuzji Paula Kułaga. Wspomniana zawodniczka w maju ubiegłego roku doznała poważnej kontuzji stawu kolanowego, co wykluczyło ją na blisko 10 miesięcy z treningów i startów w zawodach. Judoczka TDK Trzcianka ma za sobą pierwsze treningi, a już zapowiada, że niebawem zobaczymy ją podczas zawodów. – Obecnie przygotowuje się do Pucharu Polski, który odbędzie się 8 marca w Pile, następnie czekają mnie Mistrzostwa Polski i mam nadzieję, że wypadnie tam na miarę swoich umiejętności – mówi jedna z najlepszych zawodniczek trenujących w pilskim klubie.

Do formy wraca również Katarzyna Wiszniewska, której kontuzja również nie ominęła. Reprezentantka Piły pod koniec ubiegłego roku, na jednym z treningów uszkodziła łąkotkę i potrzebny był zabieg operacyjny. Na szczęście rehabilitacja przebiega pomyślnie i już niedługo zobaczymy naszą zawodniczkę na macie.

Pozostali zawodnicy i zawodniczki w pełni sił przygotowują się do zbliżających się zawodów. Pierwszym sprawdzianem sportowych umiejętności będzie występ w Kaczorach, 22 lutego. Następnie w Jarocinie odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski, w których dzieci, młodzicy, juniorzy młodsi oraz juniorzy starsi walczyć będą o kolejne medale.

Jedną z ważniejszych imprez w kalendarzu judoków będzie Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo. Zawody odbędą się w hali MOSiR w Pile, 8 marca. Początek zawodów o godz. 9.00. Wstęp bezpłatny.

Przeczytaj więcej o: sport, judo, sezon, przygotowania, uks "3" piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group