Kryminalna zagadka rozwiązana

30.01.2014   Autor: Redakcja
---

Tak jak krok po kroku rozwiązuje się śledztwa kryminalne, tak i my krok po kroku poznajemy szczegóły dotyczące tegorocznej edycji Festiwalu Kryminału "Kryminalna Piła". W tym roku impreza ma nabrać jeszcze większego rozmachu.

"Kryminalna Piła" debiutowała w minionym roku i była z pewnością jedną z najbardziej świeżych i wyróżniających nasze miasto na tle innych inicjatyw podjętych w ostatnim czasie. Idąc za ciosem, pomysłodawcy zdecydowali się podjąć wyzwanie i zorganizować także drugą edycję.

Dziś wiemy już, że Festiwal Kryminału "Kryminalna Piła" odbędzie się w dniach 2-4 kwietnia. W tym czasie nie zabraknie spotkań z autorami powieści kryminalnych, z policjantami, którzy na co dzień prowadzą śledztwa, a także z wieloma innymi zaproszonymi przez organizatorów gośćmi.

Na tym jednak nie koniec wrażeń. Sprawdzić się w roli śledczego i to w praktyce będą mogli uczniowie szkół średnich, którzy dostaną szansę wzięcia udziału w kryminalnej grze miejskiej i rozwikłania stworzonej specjalnie dla nich zagadki. Ci, którzy nie wezmą udziału w grze miejskiej będą mogli pojawić się w Regionalnym Centrum Kultury, by obejrzeć sztukę "Wielka Tajemnica".

Tradycyjnie już nie zabraknie także konkursów. W dwóch pierwszych do wygrania będą czytniki e-booków, a w zmaganiach będą mogli wziąć blogerzy, którzy na co dzień piszą recenzje powieści kryminalnych oraz graficy, którzy dostaną szansę zaprojektowania okładki książki. Kolejny konkurs skierowany jest do autorów miejskich powieści kryminalnych wydanych w 2013 roku. Twórca najlepszej z nich otrzyma 5 tysięcy złotych nagrody.

Przeczytaj więcej o: program, atrakcje, kryminalna piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group