Idzie nowe na Wyspie

30.01.2014   Autor: Redakcja
---

Odnowiona fontanna, nowe miejsca spacerowe i ścieżka rowerowa oraz więcej terenu do dyspozycji mieszkańców - tak będzie prezentować się pilska Wyspa...jeszcze w tym roku.

Termin końcowy prac w południowej części Wyspy określono na 1 września. Tego dnia południowa część Wyspy, a więc ta znajdująca się w sąsiedztwie dobrze znanej wszystkim pilanom fontanny zmieni swoje oblicze. Prace modernizacyjne będą prowadzone na powierzchni łącznie niespełna pięciu tysięcy metrów kwadratowych.

Główne zmiany to przede wszystkim modernizacja samej fontanny, która zachowa swój charakterystyczny kształt, ale już jej niecka zostanie zmniejszona do średnicy 10 metrów. Wokół fontanny całkowicie wymieniona zostanie powierzchnia, na płyty granitowe, a nieco dalej od niej także na kostkę brukową. W pobliżu znajdą się również nowe tryskacze, które mają stanowić szczególną atrakcję dla najmłodszych. Nieco starsi będą mogli tymczasem zasiąść na jednym z betonowych siedzisk.

Będzie z nich doskonały widok zarówno na ścieżki spacerowe wyłożone kostką brukową, jak i na ścieżkę rowerową, która zostanie wylana z czerwonego asfaltu. Nieopodal wykorzystane zostanie także oświetlenie terenu, by nocą podświetlać część drzew i innych elementów natury. Nad całością będą czuwać kamery monitoringu, które w całości zostaną skierowane na teren wokół fontanny.

Przeczytaj więcej o: wyspa, prace, modernizacja,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group