Pieniądze na szkolenie rozdane

28.01.2014   Autor: Redakcja
---

Wiemy już w jakim stopniu nasze miasto będzie wspierać szkolenie dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportu. Co ciekawe wśród klubów, które otrzymają wsparcie nie ma m.in. Basketu Piła i Victorii Piła.

Wniosek o dofinansowanie mógł zgłosić każdy klub, którego działalność mieści się w jednej z 24 kategorii, takich jak szkolenie dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportu czy organizacja imprez sportowych. Co jednak ciekawe w ogłoszonych dziś wynikach trudno szukać takich nazw jak Victoria Piła, która miała szansę na 20 tysięcy złotych w zamian za prowadzenie szkółki żużlowej czy Basket Piła, który mógł sięgnąć po 15 tysięcy złotych na szkolenie dzieci i młodzieży w koszykówce.

Łącznie dofinansowania przyznano już w 20 na 24 wspomniane kategorie. Najwięcej, bo aż 83 tysiące złotych otrzyma Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej, które będzie odpowiedzialne za szkolenie dzieci i młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt. Na drugim biegunie jest UKS "Iskra" Piła, który otrzyma 2,5 tysiąca złotych na szkolenie dzieci i młodzieży w szachach.

W puli wciąż pozostaje jednak sporo środków. Łącznie na wszystkie kluby, które są już pewne otrzymania dotacji Gmina Piła wyda niespełna 485 tysięcy złotych, podczas gdy planowano przeznaczyć na ten cel 619 tysięcy. Różnica wynosi więc ponad 134 tysiące złotych.

Przeczytaj więcej o: sport, mlodziez, dzieci, szkolenie,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group