Ceny za wodę i ścieki wzrosną

15.01.2014   Autor: Redakcja
---

1 marca wejdą w życie nowe stawki opłat za pobieranie wody oraz odprowadzanie ścieków dla klientów MWiK. Wiemy już, że ceny wzrosną średnio o kilka procent zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla przedsiębiorstw.

Nowe taryfy tradycyjnie już zostaną zatwierdzone na styczniowej sesji Rady Miasta. Jeśli nie będzie niespodzianki, wtedy właśnie 28 stycznia radni wyrażą zgodę na ich wprowadzenie z dniem 1 marca 2014 roku. Stawki będą obowiązywały przez okrągły rok, a więc do 28 lutego 2015 roku.

Dziś wiemy już, że nowa propozycja zakłada wzrost cen zarówno poboru wody jak i odprowadzania ścieków, a podwyżki dotkną i odbiorców indywidualnych, i przedsiębiorstwa działające na terenie naszego miasta.

Jeśli chodzi o gospodarstwa domowe to cena za 1 metr sześcienny pobranej wody wzrośnie z 4,15 do 4,28 zł. Odprowadzenie metra sześciennego ścieków będzie nas z kolei kosztować 4,38, a nie 4,31 zł tak jak dotychczas. Więcej zapłacimy także za odczyt wodomierza w budynkach wielolokalowych. Tu stawka zostanie podniesiona z 3,51 do 3,68 zł.

Pozostali odbiorcy i odprowadzający także będą płacić więcej. Ta grupa wyda 4,36, a nie tak jak wcześniej 4,20 na każdy metr sześcienny pobranej wody. Z kolei odprowadzane przez nią ścieki będą kosztować 6,55 zł, a nie 6,45 tak jak jest obecnie.

Przeczytaj więcej o: woda, mwik, podwyżki, ceny,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group