Asta Video Fest

Jakość HD także w internecie

03.01.2014   Autor: Redakcja
---

Widzowie oglądający nasze programy za pośrednictwem internetu mogą czuć się w pełni usatysfakcjonowani dzięki nowej usłudze. Teraz wszystkie transmisje emitowane w sieci na żywo będą dostępne w jakości HD na większości dostępnych urządzeń mobilnych.

TV Asta nie po raz pierwszy wyznacza nowe standardy. Dwa lata temu jako jedna z pierwszych telewizji lokalnych w naszym kraju wprowadziła ona emisję w wersji HD, zdecydowanie zwiększając jakość nadawanych przez siebie programów.

Czas nie stoi jednak w miejscu i po kilkunastu kolejnych miesiącach okazało się, że równie wielkie jest zapotrzebowanie na najwyższą jakość w sieci. Oglądanie naszych programów w internecie z każdym miesiącem cieszy się bowiem coraz większym zainteresowaniem, a co za tym idzie, również oczekiwania rosną.

By wyjść im naprzeciw właśnie uruchomiono nowy odtwarzacz wideo, wykorzystujący funkcję adaptive streaming. To obco brzmiące określenie mówi o usłudze, dzięki której na bieżąco analizowana jest przepustowość łącza klienta, dzięki czemu dostarczany jest mu najlepszy obraz, jaki jest możliwy.

Inną zaletą nowego odtwarzacza jest fakt, iż może być on używany na niemal wszystkich dostępnych obecnie na rynku urządzeniach mobilnych, dzięki czemu nigdy nie przegapicie swojego ulubionego programu.

- Dzięki zastosowaniu odtwarzacza FLASH i HTML5 program TV ASTA można oglądać praktycznie na wszystkich komputerach i urządzeniach mobilnych dostępnych na rynku, wyposażonych w systemy Windows, OS X, Linux, iOS, czy Android. Należy zadbać o najnowszą wersję oprogramowania systemowego na używanych urządzeniach - mówi Adam Wieczorek, członek zarządu TV Asta.

Wraz z nowym odtwarzaczem pojawiły się też nowe funkcje, w tym chyba najbardziej przydatna, czyli "timeshift". Dzięki niej możecie zatrzymać nadawany program w dowolnym momencie i w ciągu 60 minut wznowić jego oglądanie. Funkcja ta działa również w drugą stronę, umożliwiając cofnięcie się do materiału nadawanego nawet godzinę wcześniej.

Przeczytaj więcej o: TV ASTA, zmiana, jakość hd, odtwarzacz,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group