Pilanie ukoronowani

02.12.2013   Autor: Redakcja
---

Trzech pilan - Waldemar Łastowski, Waldemar Pytlarz i Marian Małecki - zdobyło w tym roku Brązową Koronę Półmaratonów Wielkopolski. Dokonać tego mogą tylko wyjątkowo wytrwali biegacze, którzy wzięli udział w przynajmniej dziesięciu półmaratonach organizowanych na terenie naszego województwa.

Do klasyfikacji zalicza się dwanaście półmaratonów organizowanych w Wielkopolsce, w tym również ten, który odbywa się we wrześniu w Pile. By zdobyć certyfikat Brązowej Korony Półmaratonów Wielkopolski trzeba wziąć udział w minimum dziesięciu biegach. W tym roku sztuki tej próbowało dokonać aż 8 400 panów i ponad 2 000 pań w różnych kategoriach wiekowych. Łącznie we wszystkich wielkopolskich półmaratonach wzięło więc udział grubo ponad 10 tysięcy biegaczy.

Niestety nie wszystkim udało się spełnić wspomniany wymóg i ukończyć minimum dziesięć półmaratonów. Wśród szczęśliwców, którym powiodło się to zadanie jest trzech pilan - Waldemar Łastowski, Waldemar Pytlarz i Marian Małecki, którzy najpierw przemierzyli tysiące kilometrów samochodem, by dotrzeć na linię startu kolejnych półmaratonów, a później pokonali także kilkaset kilometrów polegając już tylko i wyłącznie na swoich mięśniach i silnej woli.

Dzięki wytrwałości pilanie zdobyli Brązową Koronę Półmaratonów Wielkopolskich, a więc jedno z największych wyróżnień dla biegaczy w tej części naszego kraju. Na tym jednak nie koniec ich przygody. Teraz rozpoczyna się walka o Srebrną Koronę, a otrzyma ją tylko ta osoba, która w ciągu pięciu lat zdobędzie minimum trzy Brązowe Korony. Jest także szansa na Złotą Koronę Biegów Wielkopolskich, ale o nią walczy się przez wiele lat. By po nią sięgnąć, trzeba zdobyć minimum trzy Srebrne Korony na przestrzeni 15 lat. Pilanom życzymy zatem jeszcze większej wytrwałości w realizacji tego celu.

Przeczytaj więcej o: biegi, wyróżnienie, pólmaraton, medal,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group