Tour De Tri - tylko w Pile!

24.11.2013   Autor: Magdalena Lach
---

Już za niewiele ponad 9 miesięcy w Pile odbędzie się jedna z największych imprez triathlonowych w Polsce. Organizatorami Tour De Tri są firma „Paraf“ Piotra Nowackiego, Miasto Piła oraz MOSiR w Pile.

Triathlon to dyscyplina, która w Polsce rozwija się w błyskawicznym tempie. Liczba startujących zawodników w imprezach rangi krajowej sięga blisko 1500.

W Pile triathlon nie jest jeszcze tak popularny jak piłka siatkowa czy żużel, jednak sukcesy klubu Iron Trek Piła pozwalają myśleć, że w niedalekiej przyszłości tego typu zawody rozgrywane będą cyklicznie.

Pierwszy krok w tym kierunku wykonał były już zawodnik, obecnie właściciel firmy Paraf, Piotr Nowacki. Doświadczony sportowiec, który wiele lat spędził na rowerze postanowił zorganizować zawody tiathlonowe, w których będzie mógł wziąć udział każdy mieszkaniec naszego miasta, ale nie tylko – Impreza nosi nazwę Tour De Tri. Będą to zawody rozegrane w czterech startach etapowych w ciągu trzech dni pod rząd. Ta impreza jest na swój sposób wyjątkowa ponieważ nie ma żadnego odpowiednika w Europie i wydaje mi się, że na świecie również – wyjaśnia organizator i pomysłodawca Tour De Tri, Piotr Nowacki.

Cała impreza rozgrywana będzie na terenie Ośrodka Turystyczno-Wypoczynkowym Płotki w Pile dzięki wsparciu Urzędu Miasta oraz MOSiR w Pile. Głównym założeniem obok popularyzacji tej dyscypliny sportu jest pomoc potrzebującym – Naszym założeniem jest - mówiąc kolokwialnie – upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu. Wynik sportowy i akcja charytatywna. Wymyśliłem sobie, że znajdę ambasadorów w Pile, którzy będą reprezentować Piłę w tej imprezie. Czterech popularnych ludzi z naszego miasta zostanie zaproszonych do uczestnictwa w zawodach i ukończeni ich co najważniejsze. Jeśli nasi ambasadorzy dotrą do mety jedna z firm, z którą prowadzimy rozmowy przekaże określoną kwotę na budowę hospicjum w Pile – kończy Nowacki.

Tour De Tri odbędzie się w dniach 15-17.08.2014 roku na terenie OTW Płotki. Szczegółowe informacje na temat zawodów dostępne pod adresem www.tourdetri.pl.

Przeczytaj więcej o: pila, sport, zawody, triathlon, Tour De Tri,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group