Niewidzialny zabójca

23.11.2013   Autor: Redakcja
---

Zbliża się zima, w związku z tym pojawia się zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla podczas ogrzewania mieszkania. Policja apeluje o zachowanie ostrożności i sprawdzenie kominów, instalacji gazowych oraz przewodów wentylacyjnych.

- Zgodnie z art. 62 ustawy – Prawo budowlane, obiekty budowlane, w tym budynki jednorodzinne, powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela kontroli okresowej, co najmniej raz w roku, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego między innymi przewodów kominowych oraz instalacji gazowej. Niewykonanie obowiązku przez właściciela, stwarza przede wszystkim zagrożenie bezpieczeństwa dla użytkowników budynku, jest też zagrożone karą grzywny - informuje mł. asp. Izabela Kolasa, rzecznik prasowy KPP w Czarnkowie.

Funkcjonariusze radzą także, aby zaopatrzyć się w czujki tlenku węgla, które pozwolą na wczesne wykrycie ulatniającego się czadu. Może to uratować nasze zdrowie, a nawet życie. Nie dajmy się zaskoczyć cichemu zabójcy, który atakuje niespodziewanie. Chrońmy siebie i swoich bliskich.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group