Majtki Bosmana w Desperado

15.11.2013   Autor: Redakcja
---

Dziś o 21:00 w pilskim pubie „Desperado” zagra znana już pilanom wałecka grupa pieśni żeglarskiej „Majtki Bosmana”.

Zespół istnieje od lutego 2009 roku. Na początku miała być to tylko przygoda z muzyką żeglarską i sposób na spędzenie wolnego czasu. Jednak szybko okazało się, że potencjał drzemiący w grupie nie pozwala na granie tylko standardów pieśni żeglarskiej i ograniczenia się do lokalnego rynku. Majtki Bosmana szybko zaistniały w szantowym światku, a po zwycięstwie na festiwalu „Szanta Claus” w grudniu 2009 roku zaczęto o nich mówić w całej Polsce. Dzięki wygranej w Poznaniu zespół mógł wystąpić w eliminacjach do jednego z największych w Europie i najważniejszego w Polsce festiwalu pieśni żeglarskiej „Shanties” w Krakowie.

Przez eliminacje przeszedł jak burza wzbudzając aplauz widowni i uznanie jury. I tak oto po niecałym roku istnienia Majtki Bosmana zagrały już jako gwiazdy na wielkim festiwalu „Shanties”. W środowisku szantowym pojawiły się opinie, że grupa jest „objawieniem polskiej sceny szantowej” oraz, że jest to „najszybsza kariera w historii polskich zespołów pieśni żeglarskiej”. Przez wielu znawców, wykonawców i miłośników piosenki żeglarskiej grupa jest wskazywana jako najważniejszy debiut roku 2009.

W roku 2012 Majtki Bosmana po raz drugi wystąpiły na festiwalu pieśni żeglarskiej „Shanties”. Ich występ został oceniony jednoznacznie bardzo pozytywnie, a zaprezentowane autorskie utwory doskonale trafiły w gust słuchaczy i odbiły się dużym echem w świecie szantowym. Grupa ma za sobą wiele koncertów w całej Polsce. W tym roku występowała także podczas wizyty audycji „Lato z Radiem” w Wałczu. Niedawno powróciła z gościnnych występów w Niemczech, gdzie bawiła wielonarodową publiczność. W chwilach wolnych od koncertów grupa realizuje materiał na swój debiutancki album.

Podczas koncertu w Pile zespół zaprezentuje nie tylko swój autorski materiał, ale także stare, sprawdzone standardy pieśni żeglarskiej. Warto podkreślić, że występy „Majtków” charakteryzują się niesamowitą żywiołowością i humorem. Majtki Bosmana bez problemu nawiązują kontakt z publicznością, bawiąc ją doskonale przez cały czas trwania koncertu.

Przeczytaj więcej o: pila, koncert, deseprado, majtki bosmana,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group