Grad bramek na inaugurację!

11.11.2013   Autor: Magdalena Lach
---

16 goli padło w inauguracyjnym pojedynku II Ligi Futsalu pomiędzy KS Credo Futsal Piła oraz AZS Zielona Góra. Mecz, po zaciętej końcówce zakończył się remisem.

Efektowna prezentacja drużyny, wypełniona po brzegi hala PWSZ w Pile i spora dawka adrenaliny – tak wyglądał historyczny mecz Credo Futsal Piła w drugoligowych rozgrywkach.

Pilanie przystąpili do meczu skoncentrowani. Goście rozpoczeli niepewnie, co widać było po pierwszych akcjach pojedynku. Kibice zgromadzeni w pilskiej hali nie musieli długo czekać na otwarcie meczu. Mateusz Kostecki po 2. minutach gry pokonał bramkarza gości i czterystu kibiców na stojąco cieszyło się z pierwszej zdobytej przez pilski zespół bramki.

Efektowny strzał snajpera gospodarzy rozpoczął konkurs strzelecki w wykonaniu obu zespołów. Czwarta, ósma i dziesiąta minuta to kolejne precyzyjne akcje zawodników Karola Skiby, po których pilanie powiększali swoją przewagę. Jakub Skwarek popisał się hat-trickiem i na półmetku pierwszej części meczu Credo Futsal Piła prowadził już 4:0.

Bramkę kontaktową drużynie z Zielonej Góry dał Michał Bartnicki w 11. minucie gry. Kiedy wydawało się, że do końca pierwszej połowy wynik nie ulegnie zmianie Skwarek ponownie wpakował piłkę do siatki podwyższając na 5:1. Ostatnie słowo należało jednak do gości, którzy po strzale Jakuba Turowskiego w 19. Minucie zmiejszyli przewagę pilan do trzech goli 5:2.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkich dwóch trafień gości, po których piłkarze Skiby stracili nieco zapał do gry. Sygnał do ataku swoim kolegom z boiska w 6. minucie dał popularny Kostek i pilanie ponownie prowadzili różnicą dwóch goli 6:4.

Najwięcej działo się w ostatnich 5 minutach gry. Drugą żółtą kartę zobaczył Jakub Skwarek i Credo grało w osłabieniu. Efektem tego były szybko zdobyte dwie bramki przez gości i na tablicy pojawił się wynik 8:7 dla przyjezdnych.

Na szczęście pilan dwie minuty przed końcową syreną również goście ujrzeli czerwony kartonik. Kiedy wydawało się, że piłkarze z Lubuskiego wywiozą z Piły zwycięstwo, Wojciech Suszycki popisał się efektownym strzałem 9 sekund przed końcem meczu i pilanie mogli cieszyć się z cennego remisu 8:8.

KS CREDO FUTSAL PIŁA – AZS ZIELONA GÓRA 8:8