Wystawa fotograficzna

29.10.2013   Autor: Redakcja
---

8 listopada w Muzeum Stanisława Staszica w Pile nastąpi otwarcie wystawy Andrzeja Różyckiego pt. "Box Sanctum". Początek o godzinie 18:00. Ekspozycja potrwa do 3 grudnia.

Fotografia była pierwszą sztuką, która zaczęła posługiwać się narzędziem rejestrującym rzeczywistość metodą mechaniczną. Aparaty fotograficzne mogą już bardzo wiele, niekiedy wyręczają człowieka w realizacji zdjęć. Najwcześniejsza nazwa aparatu fotograficznego to box.  Nazwa była nader trafna i bardzo adekwatna do tego, co w sobie krył ten box w momencie fotograficznych rejestracji.

- Uważam, że twórczość winna powstawać jak najbliżej sfery sakralnej. Brać z niej i oddawać możliwie najwięcej. Obecna wystawa jest kolejną z serii moich  rozważań w duchu fotografii sakralnej. Nawiązuje bezpośrednio  do mojej wystawy w Łodzi w 2009 r. „W hołdzie śp. fotografii analogowej”. Były tam przedstawione obiekty zbudowane z aparatów i części sprzętów fotograficznych - informuje Andrzej Różycki.

Andrzej Różycki - ur. 1942 w Baranowiczach, fotograf, filmowiec i teoretyk fotografii. Członek ZPAF od 1966, od 2002. Członek honorowy odznaczony złotą odznaką ZPAF. W latach 1961-1966 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a w latach 1969-1975 na Wydziale Reżyserii PWSFTViT w Łodzi, gdzie następnie był wykładowcą. Od kilkunastu lat swoją twórczość określa mianem fotografii sakralnej.

Źródło: Wojciech Beszterda

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group