Starsza Pani zachowała czujność

23.10.2013   Autor: Redakcja
---

Wczoraj w Wałczu, przy ulicy Kaszubskiej, 80-letnia kobieta omal nie padła ofiarą oszusta. Wykazana czujność i ostrożność kobiety zapobiegły kolejnemu procederowi przestępstwa metodą "na wnuczka”.

- Około godziny 13:05 zadzwonił w mieszkaniu kobiety stacjonarny telefon. Był to głos młodego mężczyzny, podającego się za wnuczka 80-letniej pani. Fałszywy wnuczek poinformował, że uległ wypadkowi i potrzebuje pieniędzy. Kobieta była przekonana, że rozmawia ze swoim wnuczkiem. Jednak wykazała się dużą ostrożnością i rozwagą, kontaktując się z matką wnuczka, czyli swoją córką. Ta zaprzeczyła jakoby jej syn miał wypadek drogowy. Wtedy kobieta powiadomiła dyżurnego komendy w Wałczu o podejrzanym telefonie - informuje st. sierż. Beata Budzyń, rzecznik prasowy KPP w Wałczu.

Podobna sytuacja wydarzyła się kilka tygodni temu. Niestety wałczanka straciła 15.000 złotych. Pamiętajmy, że każdy z nas może otrzymać taki telefon. Należy wtedy jak najszybciej skontaktować się z najbliższym członkiem rodziny i potwierdzić informację, a także o każdej podejrzanej sytuacji powiadomić policję.

- Sprawcy na swoje ofiary wybierają przeważnie osoby starsze, samotne. Ostatnio w kraju  odnotowano przypadki, gdzie oszuści podawali się za policjantów. Apelujemy o ostrożność i rozwagę - dodaje st. sierż. B. Budzyń.

Przeczytaj więcej o: walcz, policja, ostrzeżenie, oszuści, metoda na wnuczka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group