Sakralny festiwal

20.10.2013   Autor: Redakcja
---

"Kto śpiewa, dwa razy się modli" pod takim hasłem odbył się Krajeński Festiwal Chórów. W miejscu najstarszego objawienia na ziemiach polskich Matki Bożej, czyli w Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej, w każdą trzecią niedzielę października spotykają się chórzyści z Oddziału Nadnoteckiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

- To jest wyjątkowe miejsce, z dala od miejskiego zgiełku, a to sprzyja kontemplacji. Nastrój jest wyjątkowy, dlatego też spotykamy się tutaj już po raz 21. W tym roku pojawiło się siedem chórów: z Piły, Ujścia, Złotowa, Trzcianki, Człopy, Białych Błot oraz miejscowy z Górki Klasztornej - mówi Aleksander Korkowicz, prezes Oddziału Nadnoteckiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Pile.

Najpierw wszystkie chóry uświetniły swoim występem uroczystą, niedzielną mszę świętą. Po eucharystii zaprezentowały się na prezbiterium góreckiej świątyni. Wśród wszystkich chórów znalazł się i jeden szacowny jubilat, Towarzystwo Śpiewu im. Św. Cecylii ze Złotowa. Chór oparł się próbie czasu i w przyszłym roku będzie obchodził 130. rocznicę powstania.

Chociaż muzyka sakralna i chóralistyka w ogóle, to zdecydowanie niszowe formy, to organizatorzy już teraz serdecznie zapraszają na kolejny, XXII Krajeński Festiwal Chórów, który już za rok.

Przeczytaj więcej o: msza, chór, górka klasztorna,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group