Mają haka na raka

19.10.2013   Autor: Redakcja
---

Rocznie w Polsce odnotowuje się ponad 14 tys. zachorowań na raka piersi, blisko 5 tys. kobiet niestety umiera. Często główną przyczyną ich śmierci jest zbyt późne wykrycie nowotworu. Profilaktyka w tej walce jest zatem decydująca. Przy okazji powiatowych obchodów Dnia Zdrowia Piersi przekonywali o tym uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile oraz pilskie Amazonki.

Rak piersi, to nie wyrok, z tą chorobą można wygrać. Pani Elżbieta z pilskiego Klubu Amazonek jest tego najlepszym przykładem. - Rzeczywiście, gdyby nie moje co miesięczne badania USG mogłoby być gorzej. Profilaktyka w moim przypadku uratowała mi życie. Badać się trzeba jednak samemu w domu, raz w miesiącu. Nie trzeba się tego bać - mówi Elżbieta Stoińska, wiceprezes Pilskiego Klubu Amazonek.

Wczesne wykrycie nowotworu, to szansa na wygraną walkę. Warto zatem badać się już od najmłodszych lat. - Bierzemy udział w Powiatowych Obchodach Dnia Zdrowia Piersi już od 8 lat. Nasi uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile, uczą się również o profilaktyce na lekcjach. W tym celu m.in. organizujemy zajęcia z paniami z pilskiego Klubu Amazonek - mówi Danuta Wolny, pedagog w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile.

Profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka, to słowa powtarzane do znudzenia, jednak mają one w sobie wiele prawdy.

Przeczytaj więcej o: pila, badania, profilaktyka, uczniowie, amazonki, rak piersi,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group