Tragedia na K-11

18.10.2013   Autor: Redakcja
---

Autokar przewożący młodzież szkolną przewrócił się i wpadł do rowu. Droga krajowa między Piłą, a Chodzieżą w miejscowości Podanin była zablokowana.

- W środę 16 października około godziny 12:15 na telefon alarmowy chodzieskiej Policji zadzwonił dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, informując o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 11 w Podaninie. Autokar przewożący młodzież szkolną na wycieczkę przewrócił się i wpadł do rowu. Niezwłocznie na miejsce skierowano patrole, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia oraz zorganizowały objazd - informuje st. sierż. Karolina Smardz-Dymek, rzecznik prasowy KPP w Chodzieży.

Na miejscu pojawiło się osiem zastępów straży pożarnej, sześć karetek oraz straż miejska. W Nadleśnictwie Podanin zorganizowano punkt szpitalny.

- Całe szczęście to tylko symulacja, ćwiczenia zorganizowane na dużą skalę przez KP PSP w Chodzieży oraz GDDKiA, w których uczestniczyli także chodziescy policjanci.  W działania te zaangażowany był także Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Chodzieży - wyjaśnia policjantka.

Wszystko wyglądało bardzo realistycznie. Takie ćwiczenia są konieczne, pomagają w skutecznym przygotowaniu ratowników. Jeśli dojdzie do podobnej sytuacji, wszyscy będą gotowi nieść pomoc.

Przeczytaj więcej o: wypadek, cwiczenia, dzieci, chodziez, podanin, autokar,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group