Żywność liczona w tonach

11.10.2013   Autor: Redakcja
---

Podczas zbiórki żywności, która odbywała się 4 i 5 października na terenie północnej Wielkopolski, 1000 wolontariuszy zebrało 23 tony żywności. Doskonały wynik był możliwy dzięki wsparciu darczyńców.

- W trakcie akcji "Podziel się posiłkiem" tysiące mieszkańców Piły i okolic okazało swoje serce przekazując podstawowe artykuły spożywcze - olej, soki, płatki śniadaniowe, dania gotowe dla dzieci, przetwory owocowe i rybne, w wyznaczonych punktach sklepowych. Już rozpoczęło się przekazywanie produktów organizacjom partnerskim Banków Żywności m.in do szkół, świetlic, domów dziecka, towarzystw przyjaciół dzieci oraz stowarzyszeń charytatywnych, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci - informuje Ryszard Pyziak, dyrektor Pilskiego Banku Żywności.

W akcje zaangażowane były również osoby znane, m. in. Mieczysław Augustyn, senator RP oraz Mirosław Mantaj, starosta pilski. - Tak duży odzew pilan na zbiórkę jest już tradycją. Świadczy to o rosnącym uwrażliwieniu społeczeństwa na problemy niedożywienia wśród dzieci oraz wielkim znaczeniu i skuteczności tego typu inicjatyw - dodaje Ryszard Pyziak.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group