Internetowi oszuści

10.10.2013   Autor: Redakcja
---

Do hurtowników w całej Europie, także w Polsce zaczęły przychodzić wiadomości e-mail od rzekomych kontrahentów z Wysp Brytyjskich. Podawali się oni za pracowników legalnych firm brytyjskich i zamawiali towar.

- W ostatnim czasie na terenie Europy odnotowano oszustwa, których ofiarą padli hurtownicy produktów spożywczych, takich jak jajka, cebula, czosnek oliwki i wino. Jak ustalono, zostali oni oszukani i nie uzyskali zapłaty za produkty wysłane do Wielkiej Brytanii. Sposób działania sprawców był prosty: pod szyldem dobrze znanej i dużej firmy z Wielkiej Brytanii, z reguły za pośrednictwem wiadomości e-mail, przestępcy kontaktowali się z działem sprzedaży zlokalizowanych w Europie dostawców żywności i zamawiali towar. Wszystko po to, żeby kontrahent mógł zweryfikować zdolność kredytową, jak również uwiarygodnić istnienie firmy. Kiedy już doszło do zamówienia, miejsce dostawy zamawianego towaru w ostatniej chwili ulegało zmianie - informuje mł. asp. Izabela Kolasa, rzecznik prasowy KPP w Czarnkowie.

Policja radzi co zrobić by nie paść ofiarą oszustwa. - Przed wysłaniem towaru należy telefonicznie bądź mailowo skontaktować się z główną siedzibą firmy. Ważne jest, by zweryfikować adres e-mail. Naszą uwagę powinny zwrócić jakiekolwiek zmiany w adresie dostawy po dokonaniu zamówienia - przestrzega policjantka.

Wszelkie nieprawidłowości powinniśmy od razu zgłaszać policji.

Przeczytaj więcej o: policja, naciągacze, ostrzeżenie, oszuści,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group