Mocni pilanie

23.09.2013   Autor: Redakcja
---

Mocne tempo narzucili sobie organizatorzy gal Profesjonalnej Ligi MMA. We wrześniu tego roku mogliśmy oglądać aż trzy imprezy tej organizacji, a ostatnia z nich odbyła się w sobotę 21.09.2013 roku w Bieżuniu. Podczas gali zobaczyliśmy osiem zawodowych pojedynków, a dwa z nich to pojedynki reprezentantów pilskiego GŁD Team-u.

Po zwycięstwie w amatorskim pucharze KSW, Marcin Bartosiński z GŁD Team-u zaliczył udany debiut zawodowy na sobotniej gali zorganizowanej przez PLMMA, gdzie pokonał Sebastiana Solarza (1-0) z Okniński Team. Gala numer 21. była dla naszego reprezentanta na tyle szczęśliwa, że po zdominowaniu rywala w pierwszych dwóch rundach, Marcin w rundzie trzeciej zmusił rywala do poddania się zakładając mu duszenie zza pleców.

Kolejnym reprezentantem pilskiego klubu walczącym podczas gali był Marcin Jasiecki. Ten doświadczony reprezentant GŁD Team nie raz stawał w ringu w formule K-1, tym razem kontuzja Patryka Starzyńskiego, który przygotowywał się do tej walki spowodowała iż w miejsce Patryka w pojedynku z Wojtkiem Sokólskim (1-0) z Okniński Team zobaczyliśmy debiutującego w MMA Marcina Jasieckiego.

Mimo tylko dwóch tygodni przygotowań po pełnych trzech rundach na kartach sędziowskich widniał remis 3 x 29:29. „Jasiu” pod koniec pierwszej rundy posłał rywala na matę pięknym lewym sierpowym. Zabrakło tylko czasu na wykończenie rywala. Zachowawcza druga runda i obalenie przez rywala oraz wyrównana trzecia runda skutkowały remisem w tym pojedynku. Wynik ten bardzo cieszy, gdyż waga 77kg, w której walczył Marcin nie jest jego właściwą kategorią, a i tak nasz zawodnik w 80% wykonał plan na walkę narzucając rywalowi swój styl.

- Kolejny raz GŁD Team podtrzymuje zwycięską passę, a walki, w których mogliśmy zobaczyć naszych reprezentantów skutkują kolejnymi propozycjami pojedynków w formule MMA. Za wsparcie zawodników serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Bednarskiemu z firmy Diesel Motor Piła - informuje Marek Ciechanowski.

Źródło: Marek Ciechanowski

Przeczytaj więcej o: pila, rywalizacja, mma, walki, zwycięstwo,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group