"Asia" kończy sezon złotem

03.09.2013   Autor: Magdalena Lach
---

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” do tegorocznego bilansu medalowego dołożyli kolejny, piąty już medal w Mistrzostwach Polski. 

Dokonała tego Joanna Bemowska podczas Mistrzostw Polski Juniorów w chodzie na 20 km, rozgrywanych w ramach Międzynarodowych Zawodów o Puchar Poczty Polskiej w Gdańsku.

Jest to już trzeci złoty medal zdobyty przez zawodniczkę PLKS Gwda Piła w sezonie 2013. Przypomnijmy, poprzednio zdobyła je podczas Halowych Mistrzostw Polski w Spale na 3 km i Mistrzostwach Polski Juniorów w Krakowie na 10 km. Podopieczna trenera Ignacego Krzewińskiego tytuł mistrzowski w Gdańsku, na selektywnym trudnym dystansie 20 km, wywalczył z olbrzymią przewagą kilku minut nad drugą zawodniczką na mecie. Joanna Bemowska uzyskała przy tym dobry rezultat 1:45,57.

Mimo, że do zakończenia sezonu jeszcze daleko, to już dzisiaj chodziarka z całą satysfakcją może ocenić rok 2013 za bardzo udany. Złożyło się na to zdobycie trzech złotych medali w Mistrzostwach Polski, udział z reprezentacją Polski w Pucharze Europy, poprawienie wszystkich rekordów życiowych, przynależność do kadry narodowej, no i to co jest szczególnie ważne: zdanie z bardzo dobrymi wynikami matury i dostanie się na studia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group