Cała sala śpiewa z nami

27.08.2013   Autor: Redakcja
---

Już w połowie września w Regionalnym Centrum Kultury Fabryka Emocji wystąpi Jerzy Połomski. Jego koncert będzie wspaniałą okazją do posłuchania największych przebojów, które zna cała Polska.

Jerzy Połomski na scenie występuje od 55 lat. Taki staż estradowy budzi szacunek i podziw. Przez ten czas nagrał kilkadziesiąt płyt. Przeboje takie jak, "Bo z dziewczynami", "Cała sala śpiewa z nami", czy "Ta ostatnia niedziela" zna i śpiewa cała Polska. Teraz te piosenki również mieszkańcy Piły będą mogli zaśpiewać razem z nim. Koncert odbędzie się 14 września, o godzinie 17:00. Bilety: 40 zł. oraz 35 zł. na balkonie. Akompaniament - Janusz Sent.

Jerzy Połomski ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Aktorstwa uczył się u Stanisławy Perzanowskiej i Ireny Kwiatkowskiej, śpiewu u Marii Mokrzyckiej i Wandy Wermińskiej, interpretacji piosenek u Ludwika Sempolińskiego. Jako aktor zadebiutował w 1957 roku w warszawskim teatrze Buffo. Następnie związany był z Teatrem Syrena. W 1957 r. dokonał pierwszych nagrań radiowych. Rok później zajął II miejsce w plebiscycie Polskiego Radia na najpopularniejszego polskiego piosenkarza. Szczyt popularności Jerzego Połomskiego przypadł na lata 60. i 70. W 2006 roku, razem z zespołem Big Cyc nagrał nową wersję hitu sprzed lat – „Bo z dziewczynami”, a rok później nagrał po raz pierwszy od dwudziestu lat nową piosenkę  „Czas nas zmienia”. 20 kwietnia 2009 roku Jerzy Połomski otrzymał nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości.

fot. muzyczneobrazki.pl

Przeczytaj więcej o: pila, koncert, rck, fabryka emocji, jerzy połomski, przeboje,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group