Mistrzowie w nurkowaniu

23.08.2013   Autor: Redakcja
---

Corocznym obyczajem na pilskich Płotkach rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków Płetwonurków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. W pierwszym dniu mistrzostw rozgrywana była konkurencja indywidualna , gdzie startowało 37 zawodników, a w drugim dniu zmagań były konkurencje drużynowe, gdzie do udziału zgłosiło się 11 drużyn

- Konkurencja indywidualna, do której przystąpiło 37 osób polegała na wykonaniu czynności ratowniczych w jak najkrótszym czasie. W skład tej konkurencji wchodziło między innymi: rzucanie rzutką ratowniczą do bramki oddalonej 15 m od pomostu, płynięcie po powierzchni wody i holowanie manekina, którego trzeba było wyciągnąć z głębokości 6 m. - informował portal asta24.pl mł. bryg. Zbigniew Szukajło, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

Trasa choć dość ciężka, była możliwa do przepłynięcia. O jej ocenę poprosiliśmy starszego strażaka Sebastiana Kołodziejskiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

- Trasa ciężka, ale chyba poszło mi bardzo dobrze. Najgorsze było wyciąganie manekina który waży ponad 30 kg i nie każdy ma na tyle siły by go wyciągnąć.

Drugiego dnia odbyły się natomiast zawody w grupowe.

Zawody były zorganizowane na wysokim poziomie , przebiegały sprawnie, nie było zastrzeżeń. Może właśnie dzięki temu zdobyliśmy I miejsce - powiedział w rozmowie Bogumił Napierała, naczelnik OSP w Kaliszu.

Poniżej prezentujemy wyniki zawodów:

Klasyfikacja indywidualna PSP:

1. Sebastian Kołodziejewski PSP Piła
2. Kevin Mrotek KM PSP Poznań
3. Łukasz Pawłowski PSP Piła

Klasyfikacja indywidualna OSP:

1. Grzegorz Piątysek OSP Kalisz
2. Łukasz Balcerzyk OSP Kalisz
3. Wojciech Chojnacki OSP Kalisz

Klasyfikacja grupowa PSP:

1. PSP Piła I drużyna
2. PSP Piła II drużyna
3. KM PSP Poznań

Klasyfikacja grupowa OSP:

1. OSP Kalisz

Przeczytaj więcej o: pila, mistrzostwa, OSP, Płotki, strażacy, psp,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group