Reksio znów w akcji

08.08.2013   Autor: Redakcja
---

Akademia Piotra Reissa nie tylko szkoli dzieci, ale także stworzyła zespół seniorów, który wystąpi w rozgrywkach B-klasy.

W Akademii Piotra Reissa szkoli się obecnie 2500 młodych piłkarzy. Obecnie treningi prowadzone są w 60 lokalizacjach na terenie Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej, w tym m. in. w Pile. Najmłodsi adepci mają zaledwie 4 lata. Akademia powstała blisko trzy lata temu, a dzisiaj jest jedną z największych i najszybciej rozwijającej się szkółek piłkarskich w Europie Środkowo-Wschodniej.

Teraz oprócz szkolenia młodzieży, Akademia wystawi również zespół seniorów do rozgrywek ligowych. Będzie to drużyna występująca w B-klasie. W jej skład wejdą trenerzy, którzy obecnie szkolą dzieci w Akademii Reksia. Sam Reiss będzie nadzorował poczynania zespołu w lidze.

Skąd pomysł, by zgłosić Akademię do B-klasy?

Piotr Reiss: - Przede wszystkim jest to element strategii rozwoju naszego klubu, który cały czas się rozwija. Mamy wielu utalentowanych młodych piłkarzy na co dzień grających w różnych rocznikach zespołów Akademii Reissa i chcemy aby drużyna seniorów za 5-6 lat występowała w 3 lub 4 lidze. Grać będą w niej właśnie nasi wychowankowie. Mamy dokładnie zaplanowany program szkolenia aż do 2020 roku. Od nowego sezonu w oficjalnych rozgrywkach wystartuje także drużyna juniorów. Podkreślamy tym samym, że w Akademii będzie kontynuacja szkolenia oraz to, że nasi zawodnicy mają zaplanowany plan rozwoju kariery już od 4 roku życia, aż do seniorskiej piłki.

Kto będzie grał w drużynie Akademii Reissa?

Piotr Reiss: - W pierwszej kolejności trenerzy, a w przyszłości wychowankowie szkółki, którzy związani są z nami od najmłodszych lat. Dzięki temu do 2018 roku Akademia zapewni szkolenie we wszystkich rocznikach. Kiedy zawodnicy naszej szkółki osiągną odpowiedni wiek, będą rywalizować na wyższym poziomie ligowym seniorskiej piłki.

Jaka będzie rola Piotra Reissa? Czy szykuje się wielki powrót na boisko?

Piotr Reiss: - Póki co, będę nadzorował rozgrywki i przede wszystkich mocno wspierał i motywował drużynę Akademii, ale nie mówię nie, gdyż bez piłki trudno żyć. Tym bardziej, że przez ponad 20 lat niemal każdy dzień był od niej zależny.

Jak ocenia Pan drużyny, z którymi zmierzy się Akademia?

Piotr Reiss: - Nie możemy lekceważyć żadnego rywala. Trafiliśmy do drugiej grupy, w której zagrają ciekawe i dość znane zespoły, jak chociażby Odlew Poznań. Do każdego meczu trzeba podejść na 100%. Nie możemy przecież zawieść naszych kibiców. Zwłaszcza tych najmłodszych, którzy z niecierpliwością czekają na występy swoich trenerów.

Nie pozostaje nic innego, jak czekać na inaugurację rozgrywek w B-klasie i na debiut Piotra Reissa.

fot. piotrreiss.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group