Kradły i wpadły

27.07.2013   Autor: Redakcja
---

Policja zatrzymała dwie kobiety, podejrzane o dokonanie kradzieży w sklepach w Szydłowie.

- Zatrzymanie to efekt wspólnych działań funkcjonariuszy wydziału kryminalnego KPP w Pile oraz z Posterunku Policji w Szydłowie - relacjonuje kom. Andrzej Latosiński z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Do zdarzeń doszło na terenie gminy Szydłowo. Pierwszej kradzieży kobiety dokonały w dniu 8 lipca 2013 r. Ich łupem padły głównie artykuły chemiczne i drogeryjne wartości prawie 300 zł.

Kolejnej kradzieży złodziejki zamierzały dokonać kilka dni później. Przygotowały do wyniesienia towar o łącznej wartości 460 zł. Jednak myśląc, że zostały zauważone przez pracowników sklepu, postanowiły pozostawić łup i wyjść ze sklepu.

- Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z Szydłowa i pilscy kryminalni przystąpili do działania celem wytypowania sprawców kradzieży i ich zatrzymania. W efekcie tych działań śledczy zatrzymali na terenie Piły dwie kobiety, które dokonały opisanych przestępstw. Podejrzane mieszkanki Piły mają 23 i 30 lat. Starsza z nich była również poszukiwana przez sąd celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego - relacjonuje A. Latosiński.

Zatrzymanym kobietom za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj więcej o: pila, policja, Szydłowo, kradzież, sklepy, kobiety,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group