Nowe boisko za niemal 8 mln zł powstanie na Górnym

19.06.2024   Autor: Artur Maras
707---450
Pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, oświetleniem oraz zapleczem socjalnym za prawie 8 mln złotych powstanie na Górnym w Pile. Miasto podpisało dzisiaj umowę z firmą, która wygrała przetarg.  
 
- Powstanie tam duże, normlane boisko wraz z oświetleniem. Budowa boisk w Pile to jest sprawa niecierpiąca zwłoki. Chronicznie cierpimy na brak tego typu obiektów. Około 1200 osób gra w Pile w piłkę nożna i te obiekty, które mamy nie są z gumy. Wystarczy powiedzieć, że na stadionie przy Bydgoskiej gramy do 21:30 -mówi Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR w Pile.   


  
Na sztucznej murawie będą mogli grać także uczniowie pilskich szkół. Pełnowymiarowe boisko wraz z oświetleniem powstanie za halą sportową przy Żeromskiego. Obok stanie także budynek z zapleczem socjalnym oraz szatniami i natryskami.
MOSiR rozstrzygnął dzisiaj przetarg na to zadanie. Wygrała go firma Thermbau, która ma czas na oddanie nowych boisk do połowy przyszłego roku. Koszt podpisanej umowy opiewa na niemal 7 mln złotych. Pozostałe ponad pół mln złotych zarezerwowane jest na projekt oraz nadzór. Piła otrzymała na budowę boisk 2,5 mln zł z Polskiego Ładu. Reszta to pieniądze z miejskiej kasy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group