Samorządowcy z regionu uhonorowani przez ministra

18.06.2024   Autor: Redakcja
1080---424
Dziewięciu wielkopolskich samorządowców zostało dziś uhonorowanych Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Uroczystość odbyła się w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Aktu dekoracji dokonała wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego stanowi wyraz uznania pracy samorządowców na rzecz wspólnoty lokalnej, jej rozwoju oraz krzewienia idei i wzmacniania struktur samorządowych. Przyznawana jest jako zaszczytne honorowe wyróżnienie za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego.

– To wyjątkowe wyróżnienie dla osób, które poświęcają swój czas i energię na budowanie lokalnej społeczności i rozwój naszego kraju, opartego o dobrze funkcjonującą samorządność – podkreślała wojewoda. Samorząd terytorialny to fundament polskiej demokracji, a samorządowcy, jako osoby znające problemy i potrzeby swoich wyborców, potrafią ich skutecznie reprezentować.

Decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji Tomasza Siemoniaka uhonorowanych zostało dziewięciu wielkopolskich samorządowców, którzy od wielu lat pracują na rzecz dobra lokalnych społeczności. Wśród odznaczonych znaleźli się radni, burmistrzowie, wójtowie i starostowie z powiatu rawickiego, poznańskiego, kępińskiego, chodzieskiego, konińskiego, wolsztyńskiego, złotowskiego, a także pilskiego.
Z naszego regionu odznaczenia dostali: 
Stefan Kitela - samorządowiec z wieloletnim stażem, przez trzy kadencje w latach 2010-2024 pełnił funkcję burmistrza Krajenki w powiecie złotowskim 
Mirosława Kutnik - samorządowiec z 20–letnim stażem; radna Rady miejskiej w Chodzieży od 2010 roku, obecnie przewodnicząca Rady Miejskiej w Chodzieży 
Krzysztof Rutkowski - samorządowiec z 22–letnim stażem, wójt gminy Białośliwie w latach 2018 – 2023 

fot. i opr. Biuro Prasowe Wojewody Wielkopolskiego 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group