Trwa remont Muzeum Ziemi Nadnoteckiej

27.05.2024   Autor: Mateusz Manthai
---215
Ponad milion złotych będzie kosztowała budowa magazynu i remont Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance. To największa inwestycja w historii placówki.

– Budynek został przystosowany do celów muzealnych na początku lat 70. Od tamtego czasu były prowadzone drobne prace i ulepszenia, natomiast nie było żadnego generalnego remontu. Teraz chcemy to naprawić mając na uwadze to, że potrzebujemy przestrzeni do nowej wystawy stałej, która została dobrze zaprojektowana i przygotowana. Chcemy, żeby ona była właściwie pokazana. Następuje wymiana instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania i przygotowanie ścian do tego, żeby można było tam postawić właściwe gabloty – mówi Józef Olejniczak, kustosz Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance.

Na tyłach muzeum trwa natomiast budowa nowego magazynu na potrzeby zbiorów placówki. Do tej pory artefakty były składowane na poddaszu budynku. Eksponatów jest około 15 tysięcy. Teraz będą przechowywane w komfortowych warunkach. Koszt inwestycji to blisko 1,3 miliona złotych. Milion pochodzi z rządowego Polskiego Ładu.

Dziś pisaliśmy o nagrodzie i wyróżnieniu dla trzcianeckiego muzeum w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce „IZABELLA 2023”

Izabelle wręczone. Wielkopolscy muzealnicy nagrodzeni

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group