Chodzieski MOPS wkrótce zmieni adres

24.05.2024   Autor: Mateusz Manthai
260---50
Nowe biura i sale terapeutyczne powstają w budynku byłego żłobka przy ulicy Reymonta w Chodzieży. Niebawem przeniosą się tam urzędnicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Miejskiego Ośrodka Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Chodzieski MOPS swoją siedzibę ma w starej kamienicy przy ulicy Krasińskiego. To mały i ciasny budynek. W środku brakuje miejsca dla urzędników, nie wspominając już o petentach, którzy chcą załatwić tam swoje sprawy. Teraz się to zmieni. Jesienią urząd przeniesie się do nowej lokalizacji.

– Przygotowujemy biura, przygotowujemy świetlicę, przygotowujemy sale do zajęć, salę narad. Kompleksowe przygotowanie już z konkretnym nastawieniem na usługi, które będziemy chcieli wykonywać – zapowiada Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży.

Wyremontowany budynek będzie całkowicie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Będzie podjazd dla wózków inwalidzkich i specjalna winda. Znajdzie się tam także miejsce na sale terapeutyczne, pokoje psychologów czy sale spotkań dla seniorów.

– Liczymy przede wszystkim na poprawę komfortu obsługi klienta zewnętrznego, czyli wszystkich osób, które potrzebują pomocy, naszego wsparcia, a przede wszystkim wysłuchania w warunkach godnych, zapewniających im ochronę – podkreśla Marzena Brączewska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chodzieży.

Koszt inwestycji to blisko 7 milionów złotych. Ponad 5 milionów kosztował pierwszy etap, który obejmował termomodernizację budynku. Z kolei około 2 milionów złotych będą kosztowały prace budowlane wewnątrz obiektu. Na realizację inwestycji miasto dostało unijne dofinansowanie w kwocie blisko 4 milionów złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group