Marek Woźniak ponownie marszałkiem Wielkopolski

22.05.2024   Autor: Artur Maras
719---
Przy trzecim podejściu radnym sejmiku udało się w poniedziałek wybrać nowy zarząd województwa. Jednym z członków zarządu został Jacek Bogusławski.

Podczas pierwszej inauguracyjnej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego radni wybrali jedynie przewodniczącą. Została nią Tatiana Sokołowska z Platformy Obywatelskiej. Następnie na wniosek marszałka Marka Woźniaka obrady przerwano. Wszystko dlatego, że koalicjanci nie porozumieli się co do podziału stanowisk w nowym zarządzie. Nie udało się także porozumieć 10 maja na kolejnej sesji, kiedy to o przerwanie obrad zawnioskował przewodniczący klubu PSL. Po raz trzeci do obrad radni zasiedli w poniedziałek.

Jedynym kandydatem na marszałka województwa był Marek Woźniak. W tajnym głosowaniu poparło go 24 radnych, przeciw było 13, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Będzie to szósta kadencja Marka Woźniaka. W fotelu marszałka zasiada nieprzerwanie od jesieni 2005 roku.

– Chciałbym, żeby w tych niełatwych czasach powstała tutaj wspólnota samorządowa, wspólnota radnych, którzy będą koncentrować się na rozwiązywaniu problemów, które przed nami, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że funkcjonujemy wśród dużych napięć politycznych – podkreśla Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Na wiceprzewodniczących zgłoszono dwóch przedstawicieli Polskiego Stronnictwa Ludowego – Wojciecha Jankowiaka oraz Krzysztofa Grabowskiego, który awansował w ten sposób w zarządzie.

– Jesteśmy samorządowcami, ale też przedstawicielami naszych ugrupowań politycznych. Czasami te decyzje o charakterze politycznym, nie będę tego ukrywał, są takie, a nie inne – przyznaje Marek Woźniak.

Bo tym samym, ze względu na polityczną układankę, z zarządem województwa pożegnała się Paulina Stochniałek z Koalicji Obywatelskiej.

– Dziękuję przede wszystkim za te lata, za moich współpracowników, bo współpracowaliśmy rzeczywiście w trudnych momentach, momentach, które przyniosły nam sporo satysfakcji, czasem problemów, ale wszystkie je rozwiązywaliśmy – mówi Paulina Stochniałek, była członkini zarządu województwa wielkopolskiego.

Członkiem zarządu województwa wielkopolskiego została sejmikowa debiutantka Katarzyna Kretkowska z Lewicy. Pozostał nim Jacek Bogusławski.

– Dla rozwoju północnej Wielkopolski bardzo ważne są drogi S10 i S11. Plany, które są w tym zakresie, uważam, że będą zrealizowane w tej kadencji, co pozwoli na rozwój gospodarczy. Rozmawialiśmy też o współpracy w zakresie szpitala specjalistycznego w Pile, który nie jest szpitalem marszałkowskim, ale wymaga wsparcia – zapowiada Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego radni wybrali także trzech wiceprzewodniczących sejmiku. To Henryk Drzewiecki z Koalicji Obywatelskiej, Agnieszka Wiśniewska z Trzeciej Drogi oraz Marek Sowa z Prawa i Sprawiedliwości.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group