Krzysztof Paszyk ministrem rozwoju

10.05.2024   Autor: Redakcja
1367---467
Krzysztof Paszyk, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowe, wybrany do Sejmu z pilskiego okręgu wyborczego, będzie ministrem rozwoju. Zastąpi na tym stanowisku kandydującego do Parlamentu Europejskiego, innego polityka PSL, Krzysztofa Hetmana. Zmiany w rządzie ogłosił dziś premier Donald Tusk. Zaprzysiężenie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowych ministrów, w tym Krzysztofa Paszyka, w poniedziałek o godz. 10.00 w Pałacu Prezydenckim.


O zmianach w Radzie Ministrów mówiło się od kilku tygodni. Z rządem Donalda Tuska żegnają się Borys Budka, Marcin Kierwiński, Bartłomiej Sienkiewicz i Krzysztof Hetman. Wszyscy czterej ministrowie ubiegają się o mandat w Parlamencie Europejskim. Wybory zaplanowano na 9 czerwca. 

 

Nikt - włącznie ze mną - nie powinien się przywiązywać za bardzo do myśli, że jest wieczny - mówił premier Donald Tusk przedstawiając zmiany w rządzie. Zapewnił, że w rekonstrukcji rządu chodzi o to, by maksymalnie wykorzystać możliwości dla interesu państwowego. Zaznaczył, że ta zasada wynika z przekonania, by maksymalnie wykorzystywać możliwości i okoliczności. Liczy się wyłącznie interes publiczny, interes państwowy - dodał Tusk.


Wśród nowych ministrów znalazł się polityk PSL, poseł z pilskiego okręgu wyborczego Krzysztof Paszyk. Obejmie Ministerstwo Rozwoju. - Będziemy też razem pilnowali tej synergii pomiędzy partiami koalicyjnymi. Przy jego doświadczeniu politycznym, to będzie także bezcenny wkład w pracę rządu. Rządy koalicyjne mają to do siebie, że często więcej czasu poświęcają na jakieś utarczki, niż na pracę. Krzysztof Paszyk jest jedną z tych osób, która gwarantuje, że będziemy dalej pracowali raczej właśnie w sposób jednolity i taki synergetyczny - ocenił Tusk nowego ministra. 
Krzysztof Paszyk urodził się 10 kwietnia 1979 roku w Obornikach. Jest prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Poseł ostatnich trzech kadencji. W poprzednich wyborach z powodzeniem startował jako jedynka z listy Trzeciej Drogi w okręgu pilskim. Został przewodniczącym Klubu Parlamentarnego PSL. 


Oprócz polityka PSL ministrami zostali: Tomasz Siemoniak (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych), Hanna Wróblewska (Ministerstwo Kultury) oraz Jakub Jaworowski (Ministerstwo Aktywów Państowych). 

fot. Facebook/Krzysztof Paszyk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group