Odkryj najlepszą szlifierkę kątową dla Twoich projektów

29.03.2024   Autor: Artykuł sponsorowany
---

Szlifierki kątowe to wszechstronne elektronarzędzia, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak budownictwo, metalurgia czy nawet prace domowe. Zamontujesz w nich różnego rodzaju tarcze, przez co urządzenia sprawdzą się do cięcia, szlifowania, polerowania oraz usuwania rdzy i farby z różnych materiałów, w tym metalu, kamienia i drewna. 

Jaką szlifierkę kątową wybrać do wymagających zadań i długotrwałej pracy?

Kiedy potrzebujesz szlifierki kątowej?

Zakup szlifierki kątowej warto rozważyć wówczas gdy szukasz sprzętu do przecinania różnego rodzaju twardych materiałów. Przy pomocy szlifierki możesz też polerować duże powierzchnie w krótkim czasie. Wszystko zależy od rodzaju zastosowanej tarczy. 

Urządzenia przydadzą się przy lżejszych pracach w przydomowym warsztacie, jak i przy realizacjach wymagających profesjonalnego podejścia. 

Wykorzystasz je m.in. do:

  • cięcia blachy;
  • cięcia płytek ceramicznych i elementów betonowych;
  • przecinania prętów metalowych;
  • szlifowania zgrubnego (szybkie, ale niezbyt precyzyjne).

Dobra szlifierka kątowa powinna zapewniać komfort pracy nawet w miejscach trudno dostępnych. Jest ona także bezpieczna w użytkowaniu nawet przy dużej prędkości obrotowej.

Ranking szlifierek kątowych - Dewalt czy Makita?

W przypadku szlifierek kątowych prym wiodą dwie marki - amerykański Dewalt oraz japońska Makita. Obie firmy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, a także szerokim wachlarzem dostępnych rozwiązań do użytku domowego i profesjonalnego. Ich produkty cechuje niezawodność, trwałość oraz doskonała ergonomia i długi czas pracy, dzięki wdrożeniu wydajnych technologii.

Dewalt posiada szeroką ofertę akumulatorowych narzędzi 18V, które wyposaża w szereg zabezpieczeń w postaci blokad i osłon. Parametry takie, jak moc znamionowa czy prędkość obrotowa zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. 

Szlifierka kątowa Makita to nieporównywalna jakość wykonania, wysokie parametry techniczne, a także wieloletnia gwarancja. Specjaliści często wskazują, że o ile sprzęt Dewalt wyróżnia się łatwiejszą obsługą, to Makita oferuje nieco mocniejszy sprzęt. Niemniej jednak obaj producenci mają w swojej ofercie narzędzia przeznaczone do domowego użytku oraz heavy-duty dla profesjonalistów.

Jaka szlifierka kątowa będzie najlepsza do Twoich potrzeb?

W domowych warsztatach wykorzystuje się z reguły nieco słabszy sprzęt niż w profesjonalnych firmach zajmujących się wykańczaniem wnętrz. Wynika to z faktu, że urządzenia o większej mocy do użytku prywatnego nie są tak potrzebne, jak w przypadku prac budowlanych. Nie oznacza to jednak, że elektronarzędzia można wybierać w sposób dowolny. 

Jakie parametry warto brać pod uwagę w szlifierkach kątowych?

  • Moc silnika - przekłada się na czas pracy urządzenia i jego wydajność. Mocniejsze silniki wolniej się przegrzewają, mogą pracować dłużej i lepiej radzą sobie z twardym materiałem;
  • maksymalna średnica tarczy - obecnie wykorzystuje się głównie tarcze 125 mm oraz 230 mm, ale w sklepach z narzędziami znajdziesz też inne średnice. Te mniejsze będą wystarczające do domowego użytku. Największe tarcze o średnicy 180 czy 230 mm są przeznaczone do zastosowań profesjonalnych i pracy z takim materiałem, jak metal czy beton;
  • maksymalna prędkość obrotowa - określa liczbę obrotów tarczy w ciągu minuty (obr/min). W parze z wyższą prędkością obrotową idzie precyzja wykonywanych prac, ale także ich tempo;
  • bezpieczeństwo użytkowania - ma znaczenie zarówno dla osób prywatnych, jak i zawodowców. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na osłony fizyczne, które blokują odpryskujące elementy.

Dodatkowym atutem szlifierki będą takie funkcje, jak łagodny rozruch zapobiegający szarpnięciu wywołanemu wejściem od razu na maksymalne obroty czy płynna regulacja obrotów. Znaczenie może mieć też zabezpieczenie przed ponownym uruchomieniem przy nagłym spadku napięcia.

Najlepsza szlifierka kątowa? Wybierz idealne narzędzie na Narzędziownia.shop

Marzy Ci się dobra szlifierka kątowa z regulacją obrotów, ale wybór wydaje się zbyt trudny? Sprawdź ofertę sklepu Narzedziownia.shop i wybieraj spośród wielu dostępnych modeli. Postaw na szlifierki kątowe Dewalt lub konkurencyjną Makitę. Sprawdź rozbudowany system filtracji produktów, dzięki któremu w ciągu kilku chwil zlokalizujesz uniwersalne narzędzie do prac budowlanych lub niewielkich remontów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group