Specjalny pokaz filmu “Tyle co nic” [zaproszenie]

26.03.2024   Autor: AK
226---149
Jutro o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbędzie się specjalny pokaz filmu “Tyle co nic”. Po projekcji spotkanie i rozmowa z reżyserem Grzegorzem Dębowskim i aktorem Arturem Paczesnym.

Artur Paczesny pochodzi z Piły. Tu na scenie Teatru Wirtualnego stawiał swoje pierwsze aktorskie kroki. Skończył wydział lalkarski, grał na scenie w Teatrze Bałtyckim w Koszalinie i w Teatrze Opole. Miał wiele epizodycznych ról w polskich filmach, ale tę pierwszą - pierwszoplanową zagrał u Grzegorza Dębowskiego. W filmie “Tyle co nic” wcielił się w rolę Jarosława - rolnika, który walczy o pamięć o swoim zmarłym przyjacielu. Staje się też aktywistą i sprzeciwia się lokalnym układom politycznym. Teraz, gdy protesty rolników nie tracą mocy – ten film jest jak najbardziej aktualny.
Artur Paczesny dostał główną nagrodę za tę rolę na gdyńskim festiwalu filmowym, a Grzegorz Dębowski odebrał nagrody za debiut reżyserski i za scenariusz. Film dostał też nagrody: za najlepszą drugoplanową rolę żeńską oraz nagrodę specjalną i Złoty Pazur za najlepszy film konkursu. "Tyle co nic” dostał Orła za odkrycie roku na Polskich Nagrodach Filmowych.

Po projekcji filmu spotkanie z aktorem i z reżyserem. Bilety w cenie 20 zł można kupić w kasie RCK lub na stronie internetowej kina Koral.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group