Wałcz wyremontuje mieszkania komunalne

27.02.2024   Autor: Kamil Kończewski
850---334
Będzie remont mieszkań komunalnych w Wałczu. Oczekujący na lokal, będą mogli wprowadzić się jeszcze w tym roku.

Na mieszkanie komunalne w Wałczu czeka prawie sto osób. Miasto dysponuje dwudziestoma lokalami, które wymagają modernizacji, a pieniędzy na ich remonty brakuje. Fundusze na to pochodzą z czynszów, zatem trudno z tych pieniędzy wygospodarować odpowiednie środki. Tym bardziej, że lokale są bardzo zniszczone.

– To są mieszkania, gdzie albo ktoś zmarł i odzyskaliśmy to mieszkanie dla gminy po śmierci, albo była eksmisja i po eksmisji wiadomo, że to jest mieszkanie, gdzie... czasami my musimy uprzątnąć na nasz koszt – tłumaczy Mariusz Eysymontt, prezes TBS w Wałczu.

W Wałczu wyremontowanych zostanie siedem mieszkań.

– Są to tak zwane kawalerki i one znajdują się w budynku na ulicy 1 Maja. Natomiast jeden lokal to też jest lokal, który na dzień dzisiejszy jest lokalem jednopokojowym i to jest lokal, który znajduje się w starej części miasta, na ulicy Domańskiego – mówi Anna Czerniewicz, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta w Wałczu.
Koszt remontu jednego mieszkania wyniesie około trzydziestu tysięcy złotych. Zakres prac jest dość duży.

– Przede wszystkim instalacja elektryczna, która jest do wymiany, a następnie łazienki. I ogólnie jak po instalacji, to wiadomo, że malowanie i tak dalej. Bo to wszystko będzie rozkuwane, od nowa instalacja będzie kładziona – wyjaśnia prezes TBS w Wałczu.

Pieniądze na modernizację mieszkań komunalnych to ponad dwieście tysięcy złotych, pochodzą z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group