Polonia Piła weszła do sieci

22.02.2024   Autor: Jakub Sierakowski
857---50
Polonia Piła pierwsza w Polsce. Nie chodzi jednak o drugoligowe rozgrywki żużlowe w realu, a o rozwój w sieci. Klub, jako pierwszy w Polsce, utworzył sekcję e-sportową i szuka nowych talentów.

E-sport od dawna staje się coraz bardziej popularny na całym świecie. Gra się praktycznie wszędzie i praktycznie we wszystko. Branża cały czas profesjonalizuje się, bo inwestują w nią również prawdziwe klub sportowe. Także Polonia.

– Każdy klub powinien się rozwijać i mieć swoją drużynę e-sportową. My postanowiliśmy coś takiego stworzyć, jako pierwszy klub żużlowy w Polsce. Pierwszą grę, w którą grają chłopaki jest Speedway Challenge, czyli najpopularniejsza gra żużlowa – mówi Aleksander Pućka, specjalista ds. marketingu, Enea Polonia Piła.

E-sportowa drużyna Polonii także rywalizuje w drugiej lidze. Rozgrywki są zbudowane tak samo, jak w prawdziwym żużlu, bo są 3 poziomy, w każdym z nich 8 drużyn, jednak pod oficjalną nazwą klubu jeździ jedynie Polonia. Za drużyną pierwszy sezon, w którym awansowała do play-offów, gdzie odpadła z ekipą z Krosna. Teraz trwa budowanie składu na nadchodzący sezon.

– Drużyna składa się z chłopaków praktycznie z całej Polski. Część jest z Grudziądza, z Leszna, jest chłopak z Torunia – tak naprawdę nasz wychowanek, którego znalazłem, bo zauważyłem, że ma talent – mówi Piotr Leśniewicz, kapitan e-sportowej Polonii Piła.

Drużyna jest cały czas otwarta na nowe talenty. Jeżeli ktoś jest zainteresowany dołączeniem do niej, wystarczy odezwać się na Facebooku. W przyszłości Polonia planuje tworzyć kolejne e-sportowe drużyny do innych rozgrywek takich jak Fifa, League of Legends czy Counter-Strike.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group