Powstaje izba historii Jastrowia i okolic

05.01.2024   Autor: Kamil Kończewski
187---93
Jastrowie wzbogaciło się o nowy obiekt historyczny. Miasto kupiło budynek wraz z działką przy ulicy Jana Liszyka 6. Ma tam powstać izba historii Jastrowia i okolic.

– To jest obiekt, który ma swoją historyczną wartość. On istniał tutaj przed II wojną światową. No i pomysł mamy taki, żeby właśnie w tym miejscu urządzić taką regionalną izbę historii Jastrowia i okolic. Ale żeby również w tym miejscu swoją siedzibę miało stowarzyszenie historyczne, które będzie po pierwsze opiekować się tą izbą regionalną, po drugie spotykać się i kultywować tę tradycję i historię Jastrowia – zapowiada Piotr Wojtiuk, burmistrz Jastrowia.
Negocjacje w sprawie zakupu trwały 2 lata. Pod koniec ubiegłego roku zakończyły się sukcesem. Obiekt stoi na działce o powierzchni około 900 metrów kwadratowych. Wnętrze budynku jest w dobrym stanie. Mimo to zaplanowano prace adaptacyjne. W pierwszej kolejności budowlańcy wymienią ogrzewanie z pieca węglowego na ekologiczne. Gdy skończy się remont, obiekt będzie wyposażony w eksponaty i pamiątki związane z historią Jastrowia. W planach są również prelekcje i wykłady o przeszłości regionu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group