Trzy osoby trafiły do szpitala po pożarze kamienicy w Chodzieży

05.12.2023   Autor: Redakcja
369---89
O 6:28 stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację o pożarze w kamienicy w Chodzieży.

Na miejsce pojechały zastępy z JRG Chodzież oraz OSP w Milczu, Stróżewie, Wyszynach i Chodzieży. Pożarem objęta była piwnica w kamienicy, a cały budynek był mocno zadymiony.

– W oknach budynku, z których wydobywa się gęsty dym znajduje się trzech mieszkańców pilnie potrzebujących pomocy. Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji 3 mieszkańców za pomocą drabiny mechanicznej SD-30. ​​​​Następnie podano prądy wody w natarciu od wewnątrz i od zewnątrz budynku oraz przeszukano cały budynek – ewakuowano kolejne 3 osoby (osobę starszą oraz dwójkę dzieci). Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy wszystkim mieszkańcom – wszystkie osoby były przytomne, narażone na oddziaływanie dymów pożarowych – relacjonuje wczorajszą akcję bryg. Leszek Naranowicz, zastępca Komendanta Powiatowego PSP Chodzież.
Przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala w Chodzieży 3 osoby – starszą kobietę oraz dwójkę dzieci. Pozostała trójka mieszkańców na czas działań otrzymała schronienie w siedzibie KP PSP w Chodzieży. Na miejscu stawili się też: policja, pogotowie energetyczne i gazowe oraz burmistrz Chodzieży.

Dalsze działania polegały na dogaszeniu tlących się materiałów oraz przewietrzeniu i oddymieniu budynku. W wyniku pożaru spaleniu lub zniszczeniu uległo całe pomieszczenie piwniczne z wyposażeniem (kotłownia wraz z pomieszczeniem gospodarczym). Ściany klatki schodowej są okopcone, a  instalacja kanalizacji oraz instalacja elektryczna na klatce schodowej częściowo się stopiły.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających 4 godziny brało udział 13 zastępów straży pożarnej w sile 36 strażaków.

Zdjęcia: mł. kpt. Bartłomiej Braszak (KP PSP Chodzież)

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group