Na lodowiska czas start

01.12.2023   Autor: Kamil Kończewski
836---318
Rozpoczął się sezon na łyżwy. Od dziś można korzystać z lodowisk krytych w Pile oraz Złotowie. W środę otwarcie lodowiska pod chmurką przy Stadionie Powiatowym w Pile. 
 


W naszym regionie jazda na łyżwach jedna z nielicznych form aktywnego spędzania wolnego czasu zimą. 

- Jak była lepsza pogoda to uprawiałem takie biegi seniorskie. A teraz jest sezon zimowy. To korzystam z łyżew. 

- Na nartę nie jeżdżę, ale bardzo lubię być na łyżwach - mówią spotkani przez nas amatorzy sportu zimą. 


 

W pilskim Aquparku lodowisko jest czynne codziennie. Należy pamiętać, że w trakcie dnia jest przerwa techniczna i trwa ona od godziny 13 do 14:30.  - Jak widać tafla jest już przygotowana, przełamana. Amatorzy hokeja na lodzie oczywiście wymalowali czy podłożyli sobie linie, żeby mogli pograć - zachęca prezes Zarządu Centrum Rekreacji „Aqua-Pil” w Pile Krzysztof Kijak. Jeśli nie mamy sprzętu w Aqaparku możemy wypożyczyć łyżwy oraz kaski. Natomiast dla tych którzy dopiero uczą się jeździć są specjalne pingwinki.


Taki sam sprzęt jest w wypożyczalni złotowskiego lodowiska. Tam także każdego dnia od godz. 14 do 15 będzie przerwa techniczna. W tym roku warunki jazdy na łyżwach są bardziej komfortowe. - Ta nowa rolba to też jest nowa jakość lodu. Więc myślę, że w tym roku nikt nie będzie narzekał - zapewnia dyrektor Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej Tadeusz Drobczyński

Natomiast dla tych którzy wolą jazdę na łyżwach pod gołym niebem, sezon rozpocznie się 6 grudnia, na lodowisku przy przy Stadionie Powiatowym w Pile. Otwarcie o godz. 17.00 połączone będzie z "Rodzinnymi Mikołajkami". A w trakcie trwania imprezy m.in. rozświetlenie choinki, konkursy z nagrodami, zabawy integracyjne, wspólne śpiewanie i koncerty. Zabawa potrwa do godz. 20.00.


Z kolei w Wałczu ślizgać się będzie można od świąt, na lodowisku przy Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. 

fot. Pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group