Zatrzymani za narkotyki

10.11.2023   Autor: Redakcja
164---901

1 listopada policjanci z Margonina zatrzymał dwóch mężczyzn. Mieli przy sobie narkotyki. Jeden z nich prowadził auto pod ich wpływem.

Policjanci przed godziną 2.00 w centrum Margonina zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena golfa. W aucie było łącznie 5 osób. Nerwowe zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia mundurowych. Postanowili sprawdzić trzeźwość kierowcy. Kiedy okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy, podjęli decyzję o wykonaniu w szpitalu badań moczu. Mieli podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem narkotyków. Badanie potwierdziło, że 21-latek był pod wpływem marihuany. Policjanci znaleźli blisko 50 gramów marihuany, metamfetaminę oraz tabletkę ecstasy. Jeden z jego pasażerów także miał przy sobie porcję metamfetaminy.
 

Funkcjonariusze zatrzymali obu młodych mężczyzn i przewieźli do policyjnego aresztu. Kierowcy zabrali w formie elektronicznej uprawnienia do kierowania i skierowali na badanie krwi. W miejscu zamieszkania 21-latka policjanci znaleźli także niewielką ilość marihuany.
 

Kierowca usłyszał łącznie 5 zarzutów dotyczących posiadania narkotyków, udzielania odpłatnie i nieodpłatnie tychże substancji. Śledczy w jego przypadku czekają jeszcze na wyniki badań krwi, bowiem jeśli potwierdzi się, że kierował pod wpływem substancji prawnie zabronionych, będzie miał uzupełniony zarzut o ten właśnie czyn. Decyzją prokuratora mężczyzna raz w tygodniu będzie stawiał się w siedzibie Policji na dozór. Kierowcy grozi do 10 lat więzienia.
 

Pasażer, który posiadał metamfetaminę także usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jemu za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

opr, i fot. KPP Chodzież

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group