Okradał byłego pracodawcę. Grozi mu 10 lat więzienia

25.10.2023   Autor: Redakcja
293---343
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży zatrzymali mężczyznę, który okradał byłego pracodawcę. Za wejście w konflikt z prawem grozi mu surowa kara.

Mieszkańca powiatu chodzieskiego policjanci zatrzymali w piątek rano.
– Ten, jak się okazało, w lipcu tego roku na terenie firmy mieszczącej się w Niemczech, w której niegdyś pracował, z otwartych samochodów ciężarowych ukradł dwie karty przedpłacone, które zasilone były środkami finansowymi umożliwiającymi zakup paliwa. Będąc już w posiadaniu tychże kart, mężczyzna w okresie od 17 do 23 lipca tego roku dopuścił się kradzieży z włamaniem poprzez pokonanie elektronicznych zabezpieczeń na tych kartach i zakupił dwukrotnie na terenie Niemiec oraz ośmiokrotnie na terenie Polski paliwo za łączną kwotę ponad 24 tysięcy złotych – informuje st. sierż. Karolina Smardz-Dymek, rzeczniczka prasowa chodzieskiej policji.

40-latek usłyszał łącznie 11 zarzutów, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu do 10 lat więzienia. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie o wartości 20 tysięcy złotych.

Zdjęcie ilustracyjne

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group