Mostowe zmiany na krajowej 11 w Ujściu coraz bliżej

25.10.2023   Autor: Artur Maras
684---252
Tymczasowe przeprawy przez Gwdę i Noteć w Ujściu na ukończeniu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce do końca roku poprowadzić nimi ruch na czas rozbiórki i budowy nowych mostów.

– Jeśli chodzi o obiekt na rzece Gwdzie, jest on bardziej zaawansowany pod tym kątem, że ta płyta pomostowa jest już nasunięta. Jeśli chodzi o rzekę Noteć, to wykonawca przygotowuje się do tego, aby tę płytę nasunąć i aby ten obiekt powstał. Planujemy, że do końca roku ten ruch zostanie przełożony na przeprawy tymczasowe – zapowiada Alina Cieślak, rzeczniczka prasowa poznańskiego oddziału GDDKiA.

Obecne mosty w Ujściu powstały w 1954 roku. Z przeprowadzonej ekspertyzy wynika, że są w fatalnym stanie. Stąd w ubiegłym roku zapadła decyzja o budowie nowych.  Po ukończeniu przepraw tymczasowych i poprowadzeniu nimi ruchu, budowlańcy przejdą do rozbiórki starych mostów, a w ich miejscu rozpoczną budowę nowych. Przetarg wygrała firma PORR S.A. Koszt prac to niemal 57 mln złotych. Wykonawca ma czas na budowę nowych obiektów do drugiej połowy 2026 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group