Jacek Bogusławski zastąpi Henryka Szopińskiego

17.10.2023   Autor: Redakcja
250---111
Henryk Szopiński dotychczasowy radny województwa wielkopolskiego został posłem. W związku z tym pożegna się z rolą radnego w sejmiku. Zastąpi go obecny członek zarządu województwa wielkopolskiego Jacek Bogusławski. 

W wyborach samorządowych w 2018 roku mieszkańcy wybrali Henryka Szopińskiego radnym wojewódzkim. Głosowało na niego ponad 9,5 tysiąca wyborców. Mandat z listy Koalicji Obywatelskiej uzyskali wtedy również Mirosława Rutkowska-Krupka oraz Przemysław Ajchler. Teraz radny Szopiński, zostanie posłem. Nie może zatem pełnić jednocześnie funkcji radnego i zasiadać w ławach sejmowych. 
W związku z tym zastąpi go kandydat z tej samej listy, który jako pierwszy nie uzyskał mandatu. Tak się składa, ze jest nim obecny członek zarządu województwa wielkopolskiego Jacek Bogusławski. W wyborach w 2018 roku dostał niecałe 8,5 tysiąca głosów. Objęcie funkcji radnego potwierdził nam sam zainteresowany w rozmowie telefonicznej. Dodał również, że przepisy prawa pozwalają mu łączyć funkcję radnego oraz członka zarządu województwa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group