Polacy wybierają. Debata Wyborcza w TV ASTA

10.10.2023   Autor: Redakcja
874---861
Jutro o godz. 20.00 najważniejsi politycy z pilskiego okręgu wyborczego staną do Debaty Wyborczej organizowanej przez TV ASTA. Będą odpowiadać na pytania prowadzącego, pytać siebie wzajemnie, a także skierują ostatnie słowo do Państwa. Z ośmiu komitetów wyborczych, które zarejestrowała Państwowa Komisja Wyborcza w okręgu nr 38 w debacie wezmą udział przedstawiciele siedmiu z nich.  

Debata rozpocznie się serią pytań prowadzącego do każdego z uczestników. Następnie rozmówcy będą zadawać sobie wzajemnie pytania. Każdy z uczestników zada pytanie trzem wcześniej wylosowanym konkurentom. Kolejna runda to tzw. runda szybkich pytań i szybkich odpowiedzi. W ostatniej części kandydaci będą mieć czas na swobodną wypowiedź. W każdej rundzie mierzony będzie czas, równy dla wszystkich. 

Udział w debacie potwierdziło siedem komitetów wyborczych zarejestrowanych w wyborach do Sejmu w naszym okręgu. Jedynie przedstawiciel KW Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców w ostatniej chwili zrezygnował z udziału w debacie, wskazując jednocześnie że nikt inny nie będzie reprezentował komitetu. W związku z tym w jednej z ostatnich szans na przekonanie do siebie wyborców wezmą udział czołowi politycy siedmiu komitetów wyborczych. Są to: Przemysław Pochylski (KW Bezpartyjni Samorządowcy), Krzysztof Paszyk (KKW Trzecia Droga PSL-Polska 2050 Szymona Hołowni), Dariusz Standerski (KW Nowa Lewica), Krzysztof Czarnecki (KW Prawo i Sprawiedliwość), Ziemowit Przebitkowski (KW Konfederacja Wolność i Niepodległość), Jakub Rutnicki (KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni) oraz przedstawiciel KW Polska Jest Jedna. Dopiero jutro do południa otrzymamy potwierdzenie, która z osób będzie reprezentować podczas debaty ten właśnie komitet. 
Debatę kandydatów do Sejmu poprowadzi Paweł Różycki - redaktor naczelny TV ASTA.

Transmisję z Debaty Wyborczej będzie można obejrzeć na antenie TV ASTA oraz na Facebooku asta24.pl. Początek o godz. 20:00.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group