Dodatkowe 2 mln zł na kino kością niezgody

02.10.2023   Autor: Kamil Kończewski
1172---131
Wałeccy radni mieli zdecydować o przyznaniu dodatkowych pieniędzy na remont kina Tęcza. Tak się jednak, póki co nie stało. Wygląda więc na to, że na seanse w nowym kinie wałczanie poczekają dłużej niż do 31 października.  

Podczas ostatniej sesji rady burmistrz Maciej Żebrowski złożył autopoprawkę do budżetu w sprawie kolejnego dofinansowania do modernizacji wałeckiego kina. Okazało się, że ze względu na przepisy przeciwpożarowe wejście do kina musi być zlokalizowane w innym miejscu niż dotychczas. 

- Planowaliśmy wejście od ulicy Bydgoskiej. Natomiast w wyniku konsultacji i działań w ramach przepisów przeciwpożarowych nie ma możliwości. Musiało dojść do odizolowania starego budynku od kina. Więc postanowiliśmy odwrócić całe kino - tłumaczy Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza. 

A to oznacza, że wejście do kina i kasy będą w nowej części obiektu, a nie w starej. Taka zmiana wiąże się z dodatkowymi kosztami. To 2 mln 300 tysięcy złotych. O tyle właśnie burmistrz wnioskował do radnych.

Do propozycji Macieja Żebrowskiego w imieniu trzech opozycyjnych klubów odniosła się Bogusława Towalewska. Mająca większość w radzie opozycja zagłosuje za dodatkowymi pieniędzmi na remont kina, tylko pod warunkiem przedstawienia przez burmistrza, nie budzącej wątpliwości opinii prawnej, że dodatkowe roboty budowlane są niezbędne i cała dokumentacja z tym związana jest zgodna z prawem.  

- Bo może skutkować wieloma zmianami w finansowaniu. Może się nie skończyć inwestycja. Dlatego oczekujemy od pana burmistrza jasnej prawnej deklaracji, że wszystkie wymogi zostały uwzględnione po to, aby zawrzeć aneks do umowy z wykonawcą - twierdzi Bogusława Towalewska, radna opozycji. 

Aby wydać taką opinię prawną potrzebny jest przede wszystkim czas. Burmistrz zadeklarował, że w ciągi najbliższych kilku dni taka opinia powstanie. Dokument będzie przekazany radnym. Jednocześnie Maciej Żebrowski zapowiedział zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Wałcza. To na niej ma być głosowana uchwała o przeznaczeniu dodatkowych pieniędzy na remont kina.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group