Jubileusz Nafty. Do szkoły zjechali absolwenci

30.09.2023   Autor: Mateusz Manthai
---
Zespół Szkół imienia Stanisława Staszica w Pile świętuje swoje 60-lecie. Jubileusz jest okazją do spotkań absolwentów i nauczycieli.  
 
Od samego początku istnienia, szkoła cieszyła się popularnością wśród uczniów z Piły i regionu. Od momentu powstania do dziś placówka wykształciła kilkanaście tysięcy absolwentów.  
 
- Szkoła powstała w roku 1963. Jak łatwo policzyć, dzisiaj mamy 60-lecie. Przez te lata wiele razy zmieniała nazwę. Pilska Nafta to była firma, która tutaj pozyskiwała uczniów - przypomina Marek Wasilewski, dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile.
 
W tym roku jubileusz szkoły połączono ze zjazdem absolwentów. Podczas uroczystości do Piły zjechali byli uczniowie m.in. z pierwszych roczników, które ukończyły tu naukę. Mieli okazję spotkać swoich przyjaciół ze szkolnej ławy i powspominać dawne czasy.  
 
- Szkoła nas przede wszystkim ukształtowała. Miała duży wpływ na nasze późniejsze zachowanie. Na obecne zachowanie miał też wpływ nasz wychowawca, którego dzisiaj niestety nie będzie - mówi Krzysztof Kisielnicki, absolwent szkoły z 1978 roku.
 
Po oficjalnej części zjazdu, goście wzięli udział w spotkaniach klasowych ze swoimi dawnymi nauczycielami. Wieczorem natomiast odbył się wielki bal absolwencki.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group