Festiwal Muzyki "Projekt Kostka"

27.09.2023   Autor: Redakcja
861---7
Trzynasta edycja Projektu Kostka odbyła się w Złotowie. W wydarzeniu uczestniczyło kilka tysięcy osób.

W ramach wydarzenia tradycyjnie zorganizowano profilaktykę dla szkół. Spotkania poprowadził Dobromir Makowski. Ich tematyka związana była – jak mówią organizatorzy – "z miłością, ludzkimi wartościami oraz autentycznością".

W pierwszym dniu odbyły się koncerty. Drugi dzień rozpoczął się od mszy świętej, po której uczestnicy przenieśli się do hali „Złotowianka”, gdzie został przeprowadzony ogólnopolski konkurs muzyczny. Wzięły w nim udział zespoły oraz soliści. Zwyciężył zespół „Odkupieni”. Jego skład tworzą: Natalia Brzezińska (autorka tekstów), Weronika Piątek (skrzypaczka) Justyna Jędrzejczyk (gra na cajonie) i Jakub Kwacz (gra na keyboardzie).

Po konkursie był czas na spotkanie w ramach „Uniwersytetu św. Stanisława Kostki”, czyli wykłady. Po ich zakończeniu, przez ulice Złotowa przeszli młodzi, zachęcając do uczestnictwa w Projekcie Kostka.
– Po obejściu miasta wróciliśmy na halę, gdzie miał się zacząć jeden z najważniejszych momentów sobotniego popołudnia, czyli uwielbienie. Był to czas, w którym każdy na swój sposób doświadczył żywej obecności Boga i działania Ducha Świętego. O aranżację muzyczną zadbała schola – mówią Weronika Piątek i Julia Ciesielska, zaangażowane w organizację wydarzenia.

– Najbardziej wyczekiwanym przez weekend momentem był koncert zespołu Małe TGD. Po nim odbyła się „Bitwa o chwałę”, polegająca na rywalizacji między raperami w wychwalaniu Boga. Zwyciężył ks. neoprezbiter Albert Grudzka z diecezji bydgoskiej, który swoimi tekstami podbił publiczność. Na koniec wystąpił zespół Owca – informują organizatorzy.

Wydarzenie jest od początku organizowane pod opieką Misjonarzy Świętej Rodziny.

Źródło: organizatorzy
Zdjęcia: Julia Szwedziak i Mateusz Towarek

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group