Seniorzy z Wałcza będą mieli swój klub

18.09.2023   Autor: Kamil Kończewski
1183---252
Zajęcia, warsztaty oraz spotkania będą się odbywać w byłym budynku szkoły podstawowej przy ulicy Sądowej 9, a otwarcie już dzisiaj.

Wałecki Klub Seniora powstał faktycznie 3 lata temu. Jednak ze względu na pandemię nie mógł działać tak jak oczekiwali seniorzy. Liczba członków musiała być ograniczona, a chętnych było dużo. Seniorzy nie mieli też swojego stałego miejsca spotkań. Najczęściej korzystali z pomieszczeń udostępnionych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ulicy Okulickiego.

– Często rozmawialiśmy z seniorami i mówili, że brakuje im tego miejsca, że oni idą i chcieliby przyjść, usiąść, wypić herbatę, porozmawiać – mówi Jolanta Parandyk, Rada Seniorów w Wałczu.

Teraz się to zmieni. Klub Seniora powstaje w budynku byłej szkoły podstawowej, przy ulicy Sądowej.

– Jest to klub wyposażony w takie pomieszczenia rekreacyjno-odpoczynkowe można powiedzieć. Jest kuchnia, są sanitariaty – wylicza Anna Czerniewicz, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Wałczu.

Pomieszczenia będą w całości wyposażone. W sali przeznaczonej do zajęć jest już cześć mebli. Kuchnia jest już wyposażona w sprzęt AGD oraz naczynia.

– Chciałybyśmy, żeby każdy z uczestników mógł rozwijać swoje artystyczne możliwości. Żeby mógł porozmawiać, żeby manualnie się rozwijał, mógł rozwijać ruchowo. Będą takie zajęcia. Zajęcia plastyczne, zajęcia ruchowe i pewnie zajęcia śpiewu – mówi Regina Miller, Rada Seniorów w Wałczu.

Będzie można tam także przyjść i pograć w gry planszowe i karciane. Ale przede wszystkim klub będzie miejscem integracji seniorów. Formuła działania klubu jest otwarta, każdy z członków może przedstawiać swoje propozycje na zajęcia, a jeśli spotkają z zainteresowaniem innych uczestników będą realizowane. Wałecki klub seniora czynny będzie 5 dni w tygodniu, a otwarcie już  dzisiaj.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group