Pełna lista kandydatów w wyborach do Sejmu

07.09.2023   Autor: Redakcja
4279---446
Znamy już pełne listy kandydatów do Sejmu z pilskiego okręgu wyborczego. Dotychczas Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała komitety: Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi, Bezpartyjnych Samorządowców, Konfederacji, Nowej Lewicy oraz Prawa i Sprawiedliwości. Spośród tej listy 15 października do Sejmu wybierzemy 9 osób. Tyle bowiem może się dostać z okręgu wyborczego nr 38. 

Listę prezentujemy w takiej kolejności, a jakiej widnieje ona na oficjalnym profilu Państwowej Komisji Wyborczej. 

KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni 
1. Jakub Rutnicki - politolog z Pniew, członek Platformy Obywatelskiej
2. Maria Małgorzata Janyska - ekonomistka z Czarnkowa, członkini Platformy Obywatelskiej
3. Piotr Głowski - ekonomista z Piły, członek Platformy Obywatelskiej
4. Marta Magda - pedagog z Kurnatowic, członkini Platformy Obywatelskiej
5. Henryk Szopiński - animator kultury z Zakrzewa, członek Platformy Obywatelskiej
6. Ewa Czopek - nauczycielka niedostosowanych społecznie z Piły, nie należy do partii politycznej
7. Katarzyna Woźniak - pracownik biurowy z Obornik, członkini Platformy Obywatelskiej
8. Przemysław Renn - politolog z Mieściska, członek Platformy Obywatelskiej,
9. Adrian Urbański - student ze Stróżewa, członek Platformy Obywatelskiej
10. Michał Przybylak - biegły rewident z Poznania, członek Nowoczesnej,
11. Filip Szymczak - nauczyciel akademicki z Wolsztyna, członek Platformy Obywatelskiej,
12. Wioletta Szukajło - specjalistka administracji publicznej z Trzcianki, nie należy do partii politycznej
13. Magdalena Kułakowska - nauczycielka w szkole podstawowej z Kosztowa, członkini Platformy Obywatelskiej,
14. Aleksander Kozicz - student ze Złotowa, członek Platformy Obywatelskiej
15. Małgorzata Florysiak - fizjolog ze Sławicy, nie należy do partii politycznej,
16. Szymon Erenc - przedsiębiorca z Wronek, nie należy do partii politycznej,
17. Tomasz Matusiak - wyższy urzędnik samorządowy z Borui Nowej, nie należy do partii politycznej,
18. Słowomir Górny - nauczyciel z Kamieńca, członek Platformy Obywatelskiej

KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni
1. Krzysztof Paszyk - parlamentarzysta z Obornik, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego,
2. Adam Luboński - przedsiębiorca z Piły, członek Polski 2050 Szymona Hołowni
3. Piotr Pałczyński - wyższy urzędnik samorządowy z Wągrowca, członek Polski 2050 Szymona Hołowni
4. Rafał Gdaniec - rolnik z Kościerzyna Wielkiego, nie należy do partii politycznej
5. Urszula Król - kierownik działu w instytucjach pomocy społecznej z Jastrowia - członkini Polski 2050 Szymona Hołowni
6. Honorata Ogonowska - Chrobrowska - kierownik projektów społecznych z Chrzępowa, nie należy do partii politycznej,
7. Leszek Rubach - wyższy urzędnik samorządowy z Wroniawy, członek Polski 2050 Szymona Hołowni
8. Agnieszka Linkiewicz - Mendel - ekonomistka z Rakoniewic, członkini Polskiego Stronnictwa Ludowego,
9. Krzysztof Ostrowski - pedagog z Rogoźna, nie należy do partii politycznej,
10. Ryszard Napierała - urzędnik samorządowy z Opalenicy, nie należy do partii politycznej,
11. Marek Wendt - nauczyciel w szkole podstawowej z Pniew, członek Polski 2050 Szymona Hołowni,
12. Małgorzata Bejma - pracownica administracji samorządowej ze Zbietki, członkini Polskiego Stronnictwa Ludowego,
13. Dominik Bednarek - rolnik z Białej, nie należy do partii politycznej,
14. Lucyna Nawrot - politolog z Roska, nie należy do partii politycznej,
15. Bernadeta Depta - rodzic zastępczy z Wysokiej Wielkiej, nie należy do partii politycznej
16. Maria Miler - pracownica administracji samorządowej z Margonina, członkini Polskiego Stronnictwa Ludowego,
17. Agnieszka Piechowiak - nauczycielka specjalistka terapii pedagogicznej z Wapna, nie należy do partii politycznej,
18. Jarosław Maciejewski - przedsiębiorca z Rudnej, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego,

KW Bezpartyjni Samorządowcy
1. Beata Ott - Rodak - przedsiębiorca z Rogoźna, nie należy do partii politycznej
2. Arkadiusz Michalski - przedsiębiorca z Krajenki, nie należy do partii politycznej
3. Kamil Sobkowiak - przedsiębiorca z Podanina, nie należy do partii politycznej
4. Przemysław Pochylski - przedsiębiorca z Byszek, nie należy do partii politycznej
5. Emilia Piechocka - przedsiębiorca z Piły, nie należy do partii politycznej
6. Michał Miszczak - pracownik samorządowy z Piły, nie należy do partii politycznej
7. Magdalena Kot - przedsiębiorca z Piły, nie należy do partii politycznej
8. Paweł Hajman - przedsiębiorca z Józefowic, nie należy do partii politycznej
9. Adrian Urbański - przedsiębiorca z Piły, nie należy do partii politycznej
10. Kamil Ceranowski - przedsiębiorca ze Złotowa, nie należy do partii politycznej
11. Alan Michalczuk - pracownik biurowy z Piły, nie należy do partii politycznej
12. Alicja Stanilewicz - nauczycielka z Piły, nie należy do partii politycznej
13. Robert Judycki - przedsiębiorca z Piły, nie należy do partii politycznej
14. Maria Idziak - magazynier z Sycyna, nie należy do partii politycznej
15. Iga Madalińska - pracownik biurowy z Wyrzyska, nie należy do partii politycznej
16. Irena Sikora - Lichocka - rencistka z Piły, nie należy do partii politycznej
17. Iwona Adamczuk - dyrektorka szkoły z Okonka, nie należy do partii politycznej
18. Kamil Malinowski - nauczyciel z Szamotuł, nie należy do partii politycznej
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
1. Ziemowit Przebitkowski - programista z Kocanowa, członek Ruchu Narodowego,
2. Damian Garlicki - ratownika medyczny z Piły, członek Konfederacji Korony Polskiej,
3. Piotr Wawrzyniak - historyk z Trzcianki, członek Nowej Nadziei,
4. Jacek Skupin - ekonomistka z Poznania, członkini Ruchu Narodowego, 
5. Jarosław Szkudlarz - elektromechanik z Krostkowa, członek Ruchu Narodowego
6. Piotr Sujka - przedsiębiorca z Piły, członek Nowej Nadziei,
7. Patryk Semczuk - listonosz z Wyrzyska, nie należy do partii politycznej
8. Aleksandra Piwowarska - informatyk z Kaźmierza, członek Ruchu Narodowego,
9. Joanna Oszmian - przedsiębiorca z Poznania, członek Ruchu Narodowego, 
10. Mariusz Prasek - przedsiębiorca z Gołusek, nie należy do partii politycznej
11. Marcin Wytrzyszczewski - programista z Piły, członek Konfederacji Korony Polskiej,
12. Krystyna Tomkowiak - ekonomistka z Szamotuł, członkini Ruchu Narodowego,
13. Anna Kuffel - rolnik z Tomaszewa, nie należy do partii politycznej
14. Adam Olech - przedsiębiorca ze Zbąszyna, członek Konfederacji Korony Polskiej,
15. Iwona Kowalik - rolnik ze Starego, nie należy do partii politycznej,
16. Radosław Kos - przedsiębiorca z Huty, nie należy do partii politycznej
17. Anna Knop - nauczycielka z Kaszczor, nie należy do partii politycznej
18. Barbara Ziemska - inżynier energetyk z Poznania, członkini Ruchu Narodowego

KW Nowa Lewica
1. Dariusz Standerski - ekonomista z Rożnowa, członek Nowej Lewicy,
2. Agnieszka Grzechowiak - politolog z Wągrowca, członkini Nowej Lewicy,
3. Jacek Najder - specjalista ds. technologii informatycznych z Wągrowca, nie należy do partii politycznej
4. Anna Wilk - Urban - dziennikarka z Wronek, nie należy do partii politycznej
5. Adam Boch - filolog języka nowożytnego  z Grodziska Wielkopolskiego, członek Nowej Lewicy,
6. Katarzyna Józefowska - nauczycielka ze Złotowa, członkini Nowej Lewicy,
7. Sebastian Pawłowicz - historyk z Nowego Tomyśla, członek Lewicy Razem,
8. Elżbieta Mandes - opiekun medyczny z Budzynia, członkini Nowej Lewicy,
9. Dominik Gbur - student z Jędrzejewa, członek Nowej Lewicy,
10. Magdalena Kucharczyk - sprzedawca z Grodziska Wielkopolskiego, członkini Nowej Lewicy,
11. Jan Lus - fizyk z Piły, członek Unii Pracy,
12. Natalia Rucka - specjalistka ds. mediów z Gorzowa Wielkopolskiego, członkini Lewica Razem,
13. Dominik Witkowski - student z Siekowa, członek Nowej Lewicy,
14. Natalia Minge - psycholog z Poznania, członkini Lewicy Razem,
15. Janusz Skorupa - nauczyciel z Łowynia, członek Nowej Lewicy,
16. Ewelina Maciejewska - cypywriter z Poznania, członkini Nowej Lewicy,
17. Stanisław Śliwak - emeryt z Piły, nie należy do partii politycznej
18. Kamil Bocian - architekt z Piły, członek Lewicy Razem

KW Prawo i Sprawiedliwość
1. Krzysztof Czarnecki - parlamentarzysta z Trzcianki, członek Prawa i Sprawiedliwości,
2. Grzegorz Piechowiak - socjolog z Piły, nie należy do partii politycznej,
3. Zbigniew Ajchler - przedsiębiorca rolny z Mylina, nie należy do partii politycznej
4. Dorota Kosowska - rolnik z Przyłęki, nie należy do partii politycznej
5. Michał Zieliński - ekonomista z Bogdanowa, członek Prawa i Sprawiedliwości, 
6. Dorota Banaś - prezes spółdzielni mieszkaniowej z Wąsoczki, członkini Prawa i Sprawiedliwości,
7. Marcin Porzucek - poseł na Sejm RP z Piły, członek Prawa i Sprawiedliwości,
8. Arkadiusz Kubich - urzędnik samorządowy z Piły, członek Prawa i Sprawiedliwości,
9. Emilia Muzyka - nauczycielka z Międzychodu, członkini Prawa i Sprawiedliwości,
10. Antoni Kapeja - rolnik z Piesna, nie należy do partii politycznej, 
11. Katarzyna Erenc-Szpek - nauczycielka z Rogoźna, nie należy do partii politycznej, 
12. Małgorzata Chmielarz - historyk z Wiatrowa Lasu, nie należy do partii politycznej, 
13. Maria Piosik - nauczycielka z Wolsztyna, nie należy do partii politycznej, 
14. Julia Kołodziejewska - muzyk instrumentalistka z Pily, członkini Prawa i Sprawiedliwości, 
15. Anna Wilczak - fizjoterapeutka z Chodzieży, członkini Prawa i Sprawiedliwości, 
16. Sławomir Biliński - urzędnik z Krzyża Wielkopolskiego, członek Prawa i Sprawiedliwości, ,
17. Dominika Buchwald - inżynier rolnictwa z Koźlego, członkini Prawa i Sprawiedliwości, ,
18. Bogdan Fleming - rolnik z Mieściska, członek Prawa i Sprawiedliwości. 

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 15 października. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group